آموزش و مهارتفارس- سردبیر

لزوم بهره‌برداری مطلوب از جام جهانی ۲۰۲۲ برای توسعه تجارت

مدیرکل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت تاکید کرد:

مدیرکل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران در پنجمین کارگروه توسعه صادرات استان فارس با تاکید بر استفاده مناسب از بازار قطر همزمان با برگزاری رویداد جام جهانی، گفت: برای استان فارس بازار قطر به دلیل ارتباطات قدیمی و خوبی که از گذشته وجود دارد نیاز به معرفی ندارد اما امروز پروژه جام جهانی مورد بحث است.

 بازار کار فارس «فرزاد پیلتن» با اشاره به تاسیس مرکز تجاری ایران در قطر به عنوان بخشی از پروژه این ارتباطات گفت: برای این مرکز مجوزها صادر و فعالیت را رسما شروع کرده و پروژه بعدی نیز برنامه‌ریزی برای برگزاری چند رویداد نمایشگاهی بوده که ۴ نمایشگاه اختصاصی قبل از برگزاری جام جهانی برگزار می‌شود و مجوزهای آن صادر شده که شامل فرش و صنایع دستی، مواد غذایی و خشکبار و طلا و جواهرآلات است و فراخوان آن نیز منتشر شد.

پیلتن با بیان اینکه تلاش بر این است که مجوز فروش نیز از دولت قطر گرفته شود، افزود: یک فضای ۲۰۰ متری هم دولت قطر به صورت رایگان به وزارت میراث فرهنگی داده شده است. وی افزود: یک کارگروه بهداشتی نیز برای استفاده از جام جهانی با هدف جذب گردشگر سلامت که به عهده وزارت بهداشت است و استان فارس با توجه به ظرفیت‌هایی که در این زمینه دارند می‌تواند ورود کند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا