اقتصادی و بازار سرمایهزنجانزنجان- سردبیر

نایب رئیس اول اتاق بازرگانی زنجان: آموزش مباحث روز اقتصادی در دنیای تجارت امری ضروری است

نایب رئیس اول اتاق بازرگانی زنجان گفت: در دنیای کنونی تجارت و بازرگانی، آموزش مباحث روز اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، محمود ضرابی در دیدار اعضای هیئت رییسه اتاق بازرگانی زنجان و اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به اینکه در دنیای کنونی تجارت و بازرگانی، آموزش مباحث روز اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی نیاز اصلی برای تجارت و اقتصاد بوده و اتاق بازرگانی زنجان نیز در راستای رسالت خود در همواره کردن مسیر تجارت و بازرگانی، اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی می‌کند.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی اتاق بازرگانی زنجان در کیفیت و سطح بسیار بالا و به صورت رایگان برای مخاطبان و عموم علاقه‌مندان، ابراز کرد: در بخش اقتصاد، آموزش یک رکن مهم بوده که نباید به سادگی از کنار آن عبور کرد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به توانایی و ظرفیت‌های بالای بانوان در بخش اقتصاد، تصریح کرد: استفاده از این ظرفیت در توسعه اقتصادی باید مورد توجه باشد و بانوان ما دارای ظرفیت‌هایی است که به سادگی نمی‌توان از کنار آن عبور کرد.

ضرابی با بیان اینکه کانون زنان بازرگان استان زنجان نیز یکی از تشکل‌های اتاق زنجان است که در راستای ظرفیت‌های بانوان فعال در حوزه اقتصاد استان شکل گرفته است، خاطرنشان کرد: این تشکل طی دو سال گذشته در اتاق زنجان فعال بوده است.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی زنجان نیز در این جلسه با اشاره به برنامه‌ریزی ویژه اتاق زنجان در بخش آموزش، گفت: برگزاری دوره‌های ویژه بسته تجارت و آموزش تخصصی مباحث بازرگانی در دو بخش داخلی و بین‌المللی در دستور کار است.

سید علیرضا حجاریان با تاکید بر اینکه بخش بازرگانی از جمله مشکلات عدیده واحدهای تولیدی و صادراتی است، افزود: این مشکلات در دو بخش فروش کشوری و بین‌المللی وجود دارد که از همین رو اتاق بازرگانی زنجان را بر آن داشت تا با یک برنامه‌ریزی منسجم در پی برگزاری پکیج‌های تخصصی آموزش در این بخش مهم باشد.

وی از برگزاری این دوره‌های تخصصی آموزش بازرگانی برای واحدهای تولیدی و صادراتی استان و عموم علاقه‌مندان به همت اتاق بازرگانی زنجان به زودی خبر داد و یادآور شد: این دوره‌ها به صورت حضوری و با تدریس اساتید مجرب کشور در این حوزه برگزار خواهد شد.

این فعال اقتصادی عنوان کرد: اتاق بازرگانی زنجان آمادگی همکاری با اتاق بازرگانی تهران در این زمینه را دارد تا این دوره‌های آموزشی با بهترین کیفیت ممکن و در نظر گرفتن همه جوانب لازم آموزشی برگزار شود.

در ادامه این جلسه، عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران نیز از آمادگی این اتاق در همکاری با اتاق بازرگانی زنجان در مباحث آموزشی خبر داد و افزود: انتقال تجارب، یکی از مسیرهای آموزش و توسعه اقتصادی است.

سیده فاطمه مقیمی با تاکید بر اینکه آموزش رکن بسیار مهم در اقتصاد بوده، از لزوم به اشتراک گذاشتن اطلاعات و آموزش‌ها در این بخش سخن گفت و تصریح کرد: نگاه ما در بخش توسعه اقتصادی، باید بر اساس رویکرد مدیریتی‌محور در همه بخش‌های جامعه باشد.

وی از رویکرد آموزشی اتاق بازرگانی زنجان قدردانی و خاطرنشان کرد: مایه خرسندی است که اتاق بازرگانی زنجان با اطلاع‌رسانی مناسبی که داشته، دوره‌های خوبی را برای مخاطبان خود در خصوص مباحث آموزش اقتصادی و تجاری برگزار کرده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا