خراسان جنوبیخراسان جنوبی- سردبیردسته‌بندی نشده

بررسی موانع تولید در بازدید استاندار از شهرک صنعتی بیرجند

استاندار خراسان جنوبی با هدف بررسی میدانی موانع تولید، از چند واحد تولیدی و صنعتی در مرکز استان به همراه مدیران مرتبط بازدید کرد.

استاندار خراسان جنوبی با هدف بررسی میدانی موانع تولید، از چند واحد تولیدی و صنعتی در مرکز استان به همراه مدیران مرتبط بازدید کرد.
به گزارش ایرنا “جواد قناعت” در ادامه بازدیدهای دوره‌ای خود امروز با حضور در شهرک صنعتی بیرجند از واحد تولید آرد سفید گلبرگ بازدید کرد و مسائل و موانع موجود در مسیر تولید این کارخانه نیمه‌فعال را جویا شد.
به گفته مدیران کارخانه آرد سفید این واحد تولیدی که از اسفند سال ۱۳۸۴ و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرک صنعتی بیرجند فعال شده، زمینه اشتغال ۴۰ نفر را فراهم کرده است و با تولید سالانه ۱۵۰ هزار تن آرد سفید، بخش عمده نیاز نانوایی‌های استان را برطرف می‌کند.
این واحد تولیدی با زیربنای ۱۰ هزار متر مربع در زمینی به مساحت ۳۲ هزار متر مربع احداث شده و در صورت رفع موانع قادر به افزایش تولید و اشتغالزایی است.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه از یک واحد تولیدکننده لوله پلی اتیلن که با زیربنای ۵ هزار متر مربع در زمینی به مساحت ۲۵ هزار متر مربع ایجاد شده است، بازدید کرد.
کل سرمایه‌گذاری ثابت بخش خصوصی در این واحد تولیدی ۲ هزار میلیارد ریال بوده و با ظرفیت تولید سالانه ۲۵ هزار تن، زمینه اشتغال مستقیم ۱۷ نفر را فراهم آورده است.
مسوولان از این واحد تولیدی به عنوان بزرگترین کارخانه تولید لوله پلی اتیلن کشور یاد می‌کنند و امکان توسعه آن نیز وجود دارد.
کارخانه تولیدی عایق رطوبتی که به همت بخش خصوصی در شهرک صنعتی بیرجند احداث شده و فعال است، مقصد بعدی استاندار بود.
این واحد تولیدی که انواع عایق رطوبتی (ایزوگام) و قیر را تولید می‌کند با سرمایه‌گذاری ثابت ۳۰۰ میلیارد ریال احداث شده و زمینه اشتغال مستقیم ۱۵ نفر را فراهم کرده است.
قناعت همچنین از شرکت تولیدی پولاد مشبک به منظور بررسی روند فعالیت، میزان تولید و ارائه راهکارهای لازم برای توسعه وضعیت موجود این واحد تولیدی بازدید کرد.


ظرفیت تولید این کارخانه سالانه هزار و ۵۰۰ عدد در، پنجره و شیشه دوجداره است و بخش خصوصی برای راه‌اندازی آن ۱۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده است.
با راه‌اندازی این کارخانه در شهرک صنعتی بیرجند زمینه اشتغال ۲۵ نفر ایجاد شده است.
همچنین استاندار خراسان جنوبی در بازدید از یک واحد تولید عرقیات گیاهی در شهرک صنعتی بیرجند که غیرفعال است، علل تعطیلی این کارخانه را از دستگاه‌های متولی و سرمایه‌گذار پروژه جویا شد.
این واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در زمینی به مساحت ۵ هزار متر مربع احداث شده و دارای ظرفیت اسمی سالانه ۳ هزار تن انواع عرقیات گیاهی است.
راهکارهای بازگشت کارخانه به چرخه تولید در جمع مدیران حاضر در شهرک صنعتی بیرجند بررسی و مقرر شد موضوع تا حصول نتیجه پیگیری شود.
شرکت تولید لبنیات قهستان، آخرین واحد تولیدی بود که در برنامه بازدید امروز استاندار خراسان جنوبی قرار داشت و روند فعالیت، اشتغالزایی، راهکارهای توسعه شرایط موجود و افزایش میزان جذب شیر و تولید محصولات لبنی در این بازدید بررسی شد.
این واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری ۱۷۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی راه‌اندازی شد و با ظرفیت تولید سالانه ۱۲ هزار تن انواع محصولات لبنی تاکنون برای ۱۹ نفر اشتغالزایی مستقیم داشته است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی، جمعی از مدیران ستادی و استانی در این بازدید، استاندار خراسان جنوبی را همراهی کردند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا