آموزش و مهارت

دستگاه‌های اجرایی تکالیف قانونی خود در ساماندهی متکدیان را اجرایی کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به آسیب‌های سوء ناشی از پدیده تکدی گری، گفت: دستگاه‌های اجرایی تکالیفی را که قانون برای ساماندهی متکدیان تعیین کرده اجرایی و عملیاتی کنند.

به گزارش بازار کار ، احسان کامرانی در نشست شورای ساماندهی متکدیان هرمزگان ضمن تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) اظهار داشت: دستگاه های اجرایی با اشراف کامل بر مسئولیتی که در حوزه ساماندهی متکدیان دارند، نسبت به اجرایی کردن وظایف خود اقدام کنند.

کامرانی با بیان اینکه تکدی گری منشأ بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است، تصریح کرد: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه ای به کودکان متکدی برای توانمندسازی آنها از اهمیت بسزایی برخوردار است و ضرورت دارد این موضوع در دستور کار دستگاه های اجرایی ذیربط قرار گیرد.

وی افزود: پیشگیری از گسترش پدیده تکدی گری زمینه ساز کاهش آسیب های اجتماعی در بسیاری بخش ها نظیر اعتیاد، بزهکاری و سایر موارد می شود و برچیدن پدیده تکدی گری، نیازمند همکاری و هم افزایی تمامی دستگاه های اجرایی مرتبط است.

کامرانی با اشاره به اهمیت برخورد با سرباندهای تکدی گری در هرمزگان، بیان داشت: برخورد با سرباندهای گسترش پدیده تکدی گری در سطح استان موضوع مهمی است که ضرورت دارد در دستور کار نیروی انتظامی و دستگاه قضایی قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در این نشست از شهرداری بندرعباس خواست با همکاری سایر دستگاه های اجرایی متولی نسبت به جمع آوری و ساماندهی متکدیان سطح شهر در بازه زمانی مشخص اقدام کند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا