خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

بهره‌برداری از ۱۸ طرح سرمایه‌گذاری گردشگری خراسان رضوی با ایجاد ۳۰۰۰ نفر اشتغال در طول دوره ساخت و ۸۶۸ نفر اشتغال بعد از بهره‌برداری

به گزارش بازارکار و به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی، احمد دیناری معاون سرمایه‌گذاری اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی گفت: ۱۸ طرح سرمایه‌گذاری گردشگری خراسان رضوی برای بهره‌برداری در هفته دولت آماده می‌شود.

وی اظهار کرد: با توجه به در پیش رو بودن هفته دولت و با عنایت به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ۱۸ طرح سرمایه‌گذاری گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع‌ دستی در این هفته بهره‌برداری خواهد شد.

وی ادامه داد: این طرح‌ها شامل ۲ هتل پنج‌ ستاره، ۲ هتل ۲ ستاره، میهمان‌پذیر، اقامتگاه بوم‌گردی، اقامتگاه سنتی، پایگاه اطلاع‌رسانی گردشگری، بازارچه صنایع‌ دستی و موزه مردم‌شناسی است.

دیناری افزود: حجم کلی سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها بیش از ۳۸ هزار میلیارد ریال است که به غیر از واحدهای اقامتی سایر تأسیسات گردشگری در شهرستان‌های استان خراسان رضوی قرار دارد.

وی تصریح کرد: تعداد اشتغال ایجادی این طرح‌ها در طول دوره ساخت حدود ۳۰۰۰ نفر بوده و بعد از بهره‌برداری نیز در این طرح‌ها حدود ۸۶۸ نفر شاغل خواهند بود.

معاون سرمایه‌گذاری اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی به روند سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون برای تعداد ۲۸ طرح موافقت اصولی و برای ۹ پروژه مجوز ایجاد و صادر شده است.

دیناری یاد آور شد: پنج کارگروه ملی مربوط به احصاء چالش‌ها و ارائه راهکارهای اجرایی سرمایه‌گذاری گردشگری در سطح کشور تشکیل شده که  خراسان رضوی به عنوان دبیر کارگروه احصاء چالش‌های هماهنگی بین‌دستگاهی و مشوق‌های سرمایه‌گذاری تعیین شده و استان‌های اصفهان، مرکزی، قزوین، ایلام و لرستان عضو این کارگروه هستند.

وی افزود: در این ارتباط نخستین نشست معاونان سرمایه‌گذاری ادارات کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان‌ها در روز سوم و چهارم مرداد سال‌ جاری در تهران برگزار شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا