بوشهربوشهر- سردبیردسته‌بندی نشده

۵ مرکز آموزش مهارتی جوار کارگاهی در استان بوشهر به بهره‌برداری رسید

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به صدور ۲۳ موافقت اصولی راه‌اندازی مراکز آموزش مهارتی جوار و بین کارگاهی در استان گفت: از این تعداد مجوز تاکنون ۵ مرکز آموزشی به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به صدور ۲۳ موافقت اصولی راه‌اندازی مراکز آموزش مهارتی جوار و بین کارگاهی در استان گفت: از این تعداد مجوز تاکنون ۵ مرکز آموزشی به بهره‌برداری رسیده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم ازبوشهر، عبدالمجید دراهکی در آیین افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بین کارگاهی شرکت مه پروتئین بوشهر، آموزش‌های مهارتی را بستری برای تربیت نیروی متخصص و کارآفرین به‌منظور رونق تولید و اشتغال دانست و با بیان اینکه این مرکز ظرفیت آموزش سالانه 500 نفر نیروی شاغل در مجموعه تولیدی دارد اظهار داشت: در استان بوشهر 23 موافقتنامه اصولی برای راه‌اندازی مراکز آموزشی جوار کارگاهی و بین کارگاهی صادر شده است که از این تعداد 5 مرکز مهارت‌آموزی افتتاح شده و به بهره‌برداری رسیده است.
وی توانمندسازی نیروی انسانی را عامل اصلی بهره‌وری نیروی کار، کاهش ضایعات و افزایش تولیدات دانست و افزود: افتتاح مرکز آموزشی جوار کارگاهی در کنار صنایع و شرکت‌ها یکی از اهداف سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با هدف ارتقا مهارت شاغلان و افزایش بهره‌وری نیروی مولد است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با اشاره به اهمیت پیوند دانش و مهارت برای رسیدن به توسعه گفت: مراکز آموزش جوار کارگاهی، مراکزی هستند که به‌منظور گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و تأمین نیروی کار ماهر مورد نیاز صنایع و واحد‌های تولیدی تأسیس و راه‌اندازی و این آموزش‌ها با نظارت و هدایت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای انجام می‌شود.
دراهکی از مهمترین مزایای تأسیس مراکز جوار کارگاهی را پایداری و توسعه بنگاه‌های اقتصادی، همکاری در زمینه ارتقا مهارت کارکنان صنایع و آموزش و جذب نیروهای بومی با هدف تأمین منابع انسانی مورد نیاز واحد صنعتی دانست.
وی با اشاره به رسالت اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در توانمندسازی اقشار مختلف جامعه از جمله شاغلان صنایع و صنوف، ایجاد مراکز آموزش جوار و بین کارگاهی در کنار واحد‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی و مهندسی خاطر نشان کرد: توجه بیشتر به امر آموزش‌های مهارتی سبب ارتقا سطح دانش و مهارت نیروی انسانی بنگاه‌های اقتصادی می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا