خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

جانمایی جذب  ۵۰ نفر فارغ التحصیل رشته کشاورزی در مجتمع گلخانه ای در منطقه کندر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خلیل آباد گفت: تمامی زیرساخت ها برای فعالیت فارغ التحصیلان رشته کشاورزی در این شهرستان فراهم شده است اما به دلیل هزینه های بالای ایجاد گلخانه، فارغ التحصیلان این رشته تمایلی برای فعالیت ندارند.

به گزارش بازارکار و به نقل از  خبرگزاری فارس،محمود شبان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خلیل آباد در حاشیه بازدید فرماندار این شهرستان از مجتمع گلخانه ای در منطقه کندر ، گفت:  جانمایی جذب تعداد  ۵۰ نفر فارغ التحصیل  در این مجتمع فراهم  شده که درحال حاضر ۲۲ واحد گلخانه‌ای در شهرک راه اندازی شده است.

وی اظهار کرد: درحال حاضر زیرساخت های برق،گاز ، آب و راه جهت استفاده فارغ التحصیلان از این گلخانه ایجاد شده است اما فارغ التحصیلان برای فعالیت در سه هکتار زمین قابل واگذاری برای هر نفر  استقبال نمی کنند.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد، اظهار کرد: جهاد کشاورزی به هریک از فارغ التحصیلان تسهیلات  لازم را پرداخت می کند اما بازهم استقبالی صورت نگرفته است.

شبان افزایش هزینه های  ساخت، قیمت نهاده ها ، محصول اولیه و ساخت اسکلت گلخانه که اکنون 1.5 میلیارد تومان  هزینه دارد را عامل عدم استقبال فارغ التحصیلان برشمرد.

وی از پیگیری های اولیه در خصوص مشارکت بخش خصوصی با فارغ التحصیلان رشته کشاورزی خبرداد تا از فضای آماده شده گلخانه ای  در منطقه بیشتر بهره برداری گردد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا