پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

مراقب آگهی‌های جعلی استخدام به عنوان انباردار فروشگاههای اینترنتی باشید

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان گفت: انتشار آگهی های جعلی استخدام تحت عنوان انباردار و نگهبان در فروشگاه‌های واسط اینترنتی شگرد جدید شرکت های هرمی برای کلاهبرداری از شهروندان در فضای مجازی می باشد.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان گفت: انتشار آگهی های جعلی استخدام تحت عنوان انباردار و نگهبان در فروشگاه‌های واسط اینترنتی شگرد جدید شرکت های هرمی برای کلاهبرداری از شهروندان در فضای مجازی می باشد.

به گزارش  بازارکار از خبرگزاری فارس از بندرعباس، احسان بهمنی ظهر امروز اظهار کرد: شبکه‌های کلاهبرداری هرمی در ایران به صورت مداوم در حال تغییر شکل و رویه هستند و متأسفانه اینگونه شرکت‌ها در سال‌های اخیر با تغییر ظاهر و روش کاری خود بسیاری از جوانان ناآگاه را فریب داده و سرمایه‌های بسیاری را از کشور خارج کردند.

وی افزود: شرکت‌های هرمی با انتشار آگهی جعلی استخدام انباردار ونگهبان در فروشگاه های واسط اینترنتی، نسبت به جذب جوانان ناآگاه و عمدتاً ساکن مناطق محروم کشور اقدام می‌کنند.

سرهنگ بهمنی بیان داشت: کاربران فضای مجازی توجه داشته باشند تمرکز بر جذب افراد بیشتر به جای فروش محصول، پرداخت پورسانت بر اساس میزان فروش مجموعه، تعیین حجم مشخصی از فروش و عدم وجود طرح منطقی برای سرمایه‌گذاری ، از مصادیقی است که ماهیت هرمی این شرکت‌ها را آشکار می‌سازد.

رییس پلیس فتا استان هرمزگان خاطر نشان کرد : برابر به بند (ز) الحاقی به ماده یک قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور مصوب ۱۳۶۹، تأسیس، قبول نمایندگی و عضوگیری در بنگاه، موسسه، شرکت یا گروه به منظور کسب درآمد ناشی از افزایش اعضای به نحوی که اعضای جدید جهت کسب منفعت، افراد دیگری را جذب نموده و توسعه زنجیره یا شبکه انسانی تداوم یابد، جرم است، ضروری است شهروندان برای جلوگیری از هرگونه ضرر و زیان مالی و پیگیری قضایی، از عضویت و سرمایه‌گذاری در چنین شرکت‌هایی خودداری کنند.

بهمنی به عموم شهروندان هشدار داد: عمده شیوه جذب این شبکه های هرمی از طریق انتشار تبلیغات در دو اپلیکیشن‌ معروف انتشار آگهی یعنی شیپور و دیوار است، لذا شهروندان نسبت به آگهی‌های استخدامی منتشر شده در این فروشگاه های واسط هوشیار بوده و فریب هر گونه آگهی استخدامی را نخورند.

رییس پلیس فتا استان هرمزگان در پایان به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد: در صورت بروز هرگونه مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه حضوری به پلیس فتا از راهنمایی مستقیم کارشناسان و یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و ثبت درخواست در قسمت درخواست های مردمی و یا با شماره گیری 096380 مرکز امـداد و فوریت‌های سایبـری جهت استفاده از مشاوره‌ و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی خود اقدام کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا