پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهلرستانلرستان- سردبیر

ایجاد اشتغال پایدار در سلسله و دلفان با احداث شهرک پتروشیمی

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس بر ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان‌های سلسله و دلفان با احداث شهرک پتروشیمی تاکید کرد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس بر ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان‌های سلسله و دلفان با احداث شهرک پتروشیمی تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، یحیی ابراهیمی درباره وضعیت توسعه سد سازی در لرستان اظهار کرد: براساس اسناد بالادستی تعریف شده و سند آمایش سرزمینی در این استان یکی از راه‌های توسعه حوزه کشاورزی و ایجاد کارخانجات متناسب با این بخش است.
نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اساس و زیرساخت توسعه بخش کشاورزی مساله تخصیص آب، احداث سدها و به اتمام رساندن سدهای نیمه‌تمام است، افزود: سدسازی به‌عنوان یکی‌از مطالبات مردم در سفر هیات دولت به لرستان مطرح شد و پیگیر آن هستیم.
اینده مردم سلسله و دلفان در مجلس گفت: نباید تنها به تکمیل سدهای نیمه‌تمام قانع باشیم بلکه مطالبه عمومی لرستان حق‌آبه، ساختن سدهای نیمه‌تمام و احداث سدهای جدید است.
ابراهیمی بر انجام طرح‌های آبخیزداری در استان تاکید کرد و افزود: در این خصوص ۱۸۰ میلیارد تومان تأمین اعتبار شده است که از وزیر جهاد کشاورزی انتظار می‌رود به صورت ویژه مساله آبخیزداری، کشت اراضی دیم، ایجاد باغات در اراضی شیب‌دار ورود پیدا کند چرا که آبخیزداری در ذخیره کردن آب‌های زیرزمینی، جلوگیری از فرسایش خاک و سیلاب نقش بسزایی دارد.
وی در ادامه در خصوص سرمایه‌گذاری در دستگاه تعلیم و تربیت نیز گفت: نیروی انسانی و آموزش و پرورش در هر جامعه‌ای مهم و رکن محسوب می‌شود و موفقیت هر کشوری در سایه سرمایه‌گذاری روی این دو مقوله است.
ماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس با تاکید براینکه نگاه مصرفی به آموزش و پرورش اشتباهی راهبردی است، خاطرنشان کرد: در بودجه ۱۴۰۱ آموزش و پرورش یکی از دستگاه‌هایی است که کمترین اعتبارات را به آن اختصاص داده شده است.
براهیمی در خصوص ایجاد اشتغال در شهرستان‌های سلسله و دلفان اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که پیگیر آن هستیم ایجاد شغل پایدار در این شهرستان‌هاست که قطعا با راه‌اندازی صنایعی به ویژه پتروشیمی و شهرک پتروشیمی براساس صنایع پایین دستی می‌توان بخشی از معضل بیکاری این دو شهرستان و حتی استان را برطرف کرد.
وی تاکید کرد: دلفان در مجاورت استان کرمانشاه است و می‌توان با راه‌اندازی شهرک‌ پتروشیمی در آن مساله صادرات را نیز رونق بخشید و قطعا تحقق این موضوع توجیه اقتصادی را به دنبال دارد./

پایان پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا