آموزش عالیآموزش های مهارتی و تخصصیاقتصادی و بازار سرمایهپیشنهاد سردبیرشرکتهای دانش بنیانلرستانلرستان- سردبیرمراکز رشدمراکز نوآوری و شتابدهی(منش)

حمایت از ایده‌های تخصصی دانش‌بنیان ضروری است

استاندار لرستان گفت: حمایت از ایده‌های تخصصی دانش‌بنیان ضروری است.

به گزارش بازار کار لرستان، فرهاد زیویار در جلسه‌ای که پس از بازدید از پتروشیمی خرم‌آباد برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، اظهار کرد: یکی از اهداف تشکیل این قرارگاه، تاسی از فرمایش مقام معظم رهبری در بیان شعار سال است، ضمن اینکه به نظر می‌رسد یک نگاه راهبردی در مجموعه وجود دارد به‌گونه‌ای که به‌صورت بنیادی به برخی مسائل هم در سطح ملی و هم در سطح استان توجه شده و تصمیم‌های اساسی برای آن گرفته می‌شود.

وی قرارگاه دانش‌بنیان را از مهم‌ترین مجموعه‌های اداری، مدیریتی و حاکمیتی در استان‌ها برشمرد و افزود: خروج از وضع موجود از اهداف قرارگاه در استان بوده و در این راستا سیاست‌گذاری‌ و حمایت مالی به‌صورت تخصصی برای الگوسازی نیاز است.

استاندار لرستان با انتقاد از اینکه بازار خرید برای برخی تولیدات دانشگاهیان خصوصاً رشته‌های فنی مهندسی و علوم پایه فراهم نیست، خاطرنشان کرد: بازار مصرف برای تولیدات اساسی دانشجویان به وجود نیامده و این مهم نیازمند توجه است و به این منظور لازم است سه ضلع اشاره شده فاصله خود را کم کنند و ظرفیت‌ها در کنار هم قرار گرفته تا شرایط مطلوب حاصل شود.

زیویار بر حمایت از ایده‌های تخصصی دانشگاهیان تأکید و تصریح کرد: تنها به مصوبات جلسات و بروکراسی‌های اداری اکتفا نشود و لازم است به این منظور وارد فاز اجرایی شویم.

وی اضافه کرد: لازم است دانشگاه و دستگاه‌های اجرایی با هم هماهنگ شوند و در مرحله بعد دانشگاه و دستگاه اجرایی را به کارآفرین و ایده‌پرداز وصل کنیم تا حمایت و پشتیبانی لازم به عمل آید.

استاندار لرستان سیاست دولت سیزدهم را تغییر وضع موجود دانست و بیان کرد: یکی از اساسی‌ترین اهداف در دولت سیزدهم تغییر وضع موجود است کما اینکه این مهم در ریل‌گذاری‌هایی همچون مردمی‌سازی یارانه‌ها مشهود است و به پشتوانه کار علمی و ظرفیت‌های موجود همچون سرمایه‌های انسانی امکان‌پذیر است.

گفتنی است، در این جلسه تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حوزه دانش و فناوری در خصوص حمایت از نوآوری و توسعه استان به ارائه گزارش اقدامات و تشریح برنامه‌های دانش‌بنیان خود پرداختند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا