بانک و بیمهخراسان رضویخراسان رضوی- سردبیرشرکتهای دانش بنیان

پرداخت ۳ هزار و ۴۶ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان در استان خراسان رضوی طی سال گذشته

مدیر عامل بانک صنعت و معدن گفت: طرح های دانش‌بنیان برای دریافت تسهیلات یکی از اولویت های بانک صنعت و معدن هستند که طی ۱۰ سال گذشته در مجموع ۴۵ هزار و ۶۰۴ میلیارد ریال تسهیلات به این بخش پرداخت شده است.

به گزارش بازارکار و به نقل از ایرنا، علی خورسندیان در بازدید از شرکت احیا درمان پیشرفته(سهامی خاص) مشهد واقع در پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی افزود: تسهیلات اعطا شده از سوی این بانک به شرکت‌های دانش بنیان در سراسر کشور طی سال گذشته تعداد ۴۴۰ فقره به مبلغ ۳۵ هزار و ۴۱۲ میلیارد ریال بوده است.

وی گفت: این تسهیلات به ۱۵۰ شرکت دانش بنیان در کشور پرداخت شده است.
خورسندیان خاطر نشان کرد: در چهار ماهه نخست سال جاری به ۸۹ شرکت دانش‌بنیان در استانهای مختلف کشور تعداد ۱۳۶ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۰ هزار و ۱۹۲ میلیارد ریال پرداخت شده است که نسبت به سال گذشته در مدت مشابه ۱۶ درصد رشد داشته است.

این مدیر ارشد بانکی اظهار داشت: آمار تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان در استان خراسان رضوی طی سال گذشته شامل ۴۵ فقره به مبلغ ۳ هزار و ۴۶ میلیارد ریال و برای ۱۳ شرکت دانش بنیان بوده است.

دکتر خورسندیان ادامه داد:  تعداد طرح های مورد پیگیری سفر ریاست جمهوری در خراسان رضوی، ۶ طرح است که به ۲ مورد از آنها تسهیلات پرداخت شده است.

 احمد بهفر مقدم مدیر عامل شرکت احیا درمان پیشرفته (سهامی خاص) نیز طی این بازدیدها گفت: این شرکت با بیش از ۱۵ سال سابقه فعالیت و تولید تجهیزات پزشکی، ونتیلاتور، دستگاه بیهوشی و دستگاه سی.تی.اسکن توانسته است برای ۲۲۲ نفر در بخش‌های تولیدی و اداری اشتغال ایجاد کند.

مدیر عامل بانک صنعت و معدن در نخستین روز از سفر ۲ روزه خود به مشهد و خراسان رضوی از طرح‌های شرکت لاستیک پولاد آروین ماشین‌سازی، شرکت احیا درمان پیشرفته، پارک علم و فناورری، شرکت سامان داروی هشتم، شرکت فرش زمرد طوس، عایق خودرو توس، پویا گستر خراسان و رینگ‌سازی مشهد بازدید کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا