اقتصادی و بازار سرمایهزنجانزنجان- سردبیر

معاون بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی: رفع گلوگاه‌ها، اجرای طرح پتروشیمی زنجان را شتاب می‌دهد

عضو هیات عامل و معاون بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی گفت: تامین تجهیزات و رفع گلوگاه‌های موجود، اجرای طرح پتروشیمی زنجان را شتاب می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، علیرضا میرمحمدصادقی در بازدید از طرح پتروشیمی زنجان از نزدیک در جریان روند فعالیت‌های این طرح قرار گرفت و با تاکید بر اینکه این بازدیدها مستمر و دوره ای خواهد بود، افزود: سرعت گرفتن روند اجرای پروژه پتروشیمی زنجان منوط به تامین تجهیزات لازم و رفع گلوگاه‌های موجود است که امیدواریم با انجام آنها فعالیتهای عمرانی در جبهه‌های مختلف کاری شتاب بگیرد.

وی تصریح کرد: این بازدیدها به صورت دوره‌ای انجام می‌شود تا گزارش‌های بی‌واسطه‌ای در کنار گزارش مشاور و پیمانکار از روند پیشرفت پروژه‌هایی که از منابع صندوق توسعه ملی تأمین مالی می‌شوند تهیه شود و در روند تصمیم‌گیری‌های بعدی مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت صنایع کشاورزی و کود (پتروشیمی) زنجان نیز گفت: از مبلغ حدود ۳۰۰ میلیون یورویی که باید توسط صندوق توسعه ملی تامین شود، تا کنون حدود ۳۲ میلیون یورو در قالب گشایش اعتبار اسنادی به این طرح تزریق شده است.

محمدرضا مدیری گفت: در پایان پروژه نسبت سرمایه‌گذاری “صندوق توسعه ملی – سهام‌داران” از تامین مالی پروژه ۴۷ درصد به ۵۳ درصد خواهد بود که ضرورت همکاری بیشتر منابع بانکی را با این طرح ۶۰۰ میلیون یورویی نشان می دهد.

وی یادآورشد: هم اکنون تنها ۱۳ درصد از کل منابع سرمایه‌گذاری طرح از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین شده است.

مدیری تصریح کرد: سرعت گرفتن و پیشرفت طرح در بخش‌هایی مهم به طور کامل به ورود و استقرار تجهیزات پیشرفته مشروط است.

وی با استقبال از مواجهه نزدیک مقامات ارشد صندوق توسعه ملی با مسائل مبتلابه طرح پتروشیمی زنجان اظهار داشت: علاوه بر بازدید از بخش‌های مختلف سایت و فعالیت پیمانکاران، طی جلسه‌ای فنی و کارشناسی ضمن ارائه گزارشی از روند امور، به سوالات هیات اعزامی از صندوق توسعه ملی پاسخ داده شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا