اردبیل- سردبیردسته‌بندی نشده

صنعت گردشگری در استان اردبیل توسعه می یابد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: صنعت گردشگری با الگوهای جدید در عین جذابیت از صنایع پردرآمد و اشتغال زاست که توسعه آن ضروری است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: صنعت گردشگری با الگوهای جدید در عین جذابیت از صنایع پردرآمد و اشتغال زاست که توسعه آن ضروری است.
به گزارش ایرنا، داود شایقی روز شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی اردبیل با محوریت گردشگری اظهار کرد: با توجه به اینکه استان اردبیل ظرفیت های ممتازی در گردشگری طبیعی، تاریخی، سلامت، ورزش های زمستانی و آبدرمانی ها دارد در قالب طرح جامع گردشگری به راحتی می توانیم از این ظرفیت در تولید ثروت و افزایش فرصت های اشتغال استفاده کرد.
وی ادامه داد: با تاکید استاندار اردبیل سند جامع توسعه استان در ۲ سال پیش رو با توانمندی های بخش کشاورزی، صنعت و گردشگری در حال تدوین است که امیدواریم با تهیه این سند از سال آینده به صورت جامع و نگاه عملیاتی در همه این بخش ها طرح ها و برنامه های تعریف شده را عملیاتی کنیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: گردشگری استان اردبیل تنها محدود به سرعین، مشگین شهر و اردبیل نیست بلکه خلخال و شمال استان ظرفیت ممتازی در گردشگری طبیعی و اکوتوریسم دارد که احیای آنها می تواند زنجیره این صنعت را در سطح استان پربار و غنی سازد.
شایقی بیان کرد: در بودجه سال آینده و از محل سفر رئیس جمهور برای تکمیل طرح های حوزه گردشگری منابع خوبی پیش بینی شده که با تصویب لایحه ۱۴۰۱ در صحن علنی مجلس امیدواریم بخش عظیمی از این منابع برای تدارک زیرساخت ها و تامین نیازهای استان در بخش گردشگری اختصاص یابد.
اردبیل با استان‌های گیلان، زنجان، آذربایجان‌شرقی و کشور جمهوری آذربایجان همسایه است و گردشگری یکی از محورهای توسعه این خطه به شمار می‌رود؛ به طوری که پیش از شیوع ویروس کرونا سالانه پذیرای هشت میلیون نفر گردشگر داخلی و افزون بر ۱.۶ میلیون گردشگر خارجی بود.

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا