آموزش و مهارتاقتصادی و بازار سرمایهبازار سرمایه

تردد بیش از یک میلیون مسافر در بنادر مسافری مرکز هرمزگان

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: طی چهار ماهه سال جاری، یک میلیون و ۲۴۴ هزار و ۶۶۸ مسافر و گردشگر در بنادر مسافری مرکز این استان جابجا شدند.

 

به گزارش بازار کار ، حمیدرضا محمدحسینی تختی اظهار کرد: در بازه زمانی فروردین تا پایان تیر ماه امسال، یک میلیون و ۲۴۴ هزار و ۶۶۸ مسافر و گردشگر در بنادر مسافری مرکز این استان سفرهای دریایی را تجربه کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸۴ درصد افزایش به ثبت رسیده است.

وی بیشترین تردد طی بازه زمانی ذکر شده را مربوط به مسیر دریایی بندر شهید حقانی به جزایر قشم و هرمز عنوان کرد و گفت: در این مدت ۹۱۷ هزار و ۷۴۱ نفر مسافر و گردشگر در این مسیر سه گانه دریایی تردد نموده اند که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل افزایش ۶۹ درصدی را به دنبال داشته است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان ادامه داد: کل سفرهای انجام شده در بنادر مسافری مرکز استان پنج هزار و ۴۰۰ سفر دریایی بوده که هیچگونه حادثه گزارش نشده است.

محمدحسینی تختی با تاکید بر ضرورت ایمنی در مسیرهای دریایی، از تمامی هموطنان خواست در شرایط جوی نامساعد به اخطاریه‌ها و هشدارهای ایمنی توجه کرده و از هرگونه تردد غیر مجاز و غیر ایمن پرهیز کنند.

وی گفت: هموطنان برای اطلاع از وضعیت تردد شناورها می‌توانند با سامانه تلفن گویا ۳۱۱۱ تماس بگیرند.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان در پایان با اشاره به هشدارهای مکرر ستاد ملی کرونا مبنی بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در طول سفر دریایی اضافه کرد: رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی به طور جدی در تمامی بنادر به ویژه بنادر مسافری در اولویت بوده و به صورت مستمر به اطلاع عموم می‌رسد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا