پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: تسهیلات حمایتی اگر در مسیر درست هدایت نشود تبدیل به آفت می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: محور تسهیلات ما ایجادی هستند یعنی حدود 70 درصد و مابقی آن شامل سرمایه در گردش لذا باید دقت شود تا به جای ایجاد اشتغال، وارد بازار و تبدیل به نقدینگی نشود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: محور تسهیلات ما ایجادی هستند یعنی حدود 70 درصد و مابقی آن شامل سرمایه در گردش لذا باید دقت شود تا به جای ایجاد اشتغال، وارد بازار و تبدیل به نقدینگی نشود.

به گزارش بازارکار از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، سیاوش آقاجانی در جلسه شورای اداری در بخش بررسی عملکرد امور اجتماعی گفت: انعکاس اخبار و عملکرد در این بخش بسیار حایز اهمیت است که باید از ظرفیت روابط عمومی استان و شهرستان ها بهره برد.

وی با بیان این‌که مراجعات در حوزه اجتماعی عمدتا مربوط به مشکلات معیشتی مردم است تاکید کرد: باید با سعه صدر پاسخگوی مردم باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با تاکید بر پاسخگویی به موقع گفت: مکاتبات اداری باید حداکثر ظرف یک هفته توسط شهرستان ها پاسخ داده شوند.

وی  در خصوص اقدامات ورزشی با اشاره به شهرستان های فاقد ورزشگاه برای کارگران گفت: در حال حاضر رویکرد دولت اتمام پروژه های نیمه تمام است و امکان اجرای پروژه جدید وجود ندارد.

آقاجانی ادامه داد: درآمدزایی و نگهداری از مجموعه های ورزشی موجود و از همه مهمتر ارایه خدمات ورزشی به جامعه کار و تولید برای ما اهمیت دارد.

وی در خصوص دیگر مسائل مهم حوزه امور اجتماعی نظیر کارگاه های آموزشی پیشگیری از آسیب ها و دیگر اقدامات فرهنگی و مرتبط با این حوزه بر بهره گیری از ظرفیت صنایع و کارگاه های تولیدی در شهرستان ها تاکید کرد.

آقاجانی همچنین موضوعات عفاف و حجاب و نماز را از مهم ترین مباحث در حوزه امور اجتماعی عنوان کرد و افزود: به دلیل اهمیت بالا؛ این موضوعات در ارزیابی عملکرد شهرستان ها لحاظ شدند.

عزم دولت برای حمایت از اشتغال جدی است

وی در ادامه در بخش رسیدگی به مباحث اشتغال گفت:در بحث اقتصادی مولفه های مختلفی موثر هستند و عزم دولت نیز برای حمایت از اشتغال، اعطای تسهیلات و پایش چگونگی پرداخت آنها افزایش يافته که به تبع آن همت مدیران کل و روسای ادارات نیز باید مضاعف شود‌.

وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت هایی که دولت در بخش اشتغال پیش بینی کرده به درستی استفاده کنیم تصریح کرد: با نشستن در اداره و محل کار هیچ اتفاقی رخ نمیدهد و باید با جدیت دنبال ایجاد فرصت های شغلی باشیم.

وی ادامه داد: اگر کسی در شهرستانی فعالیت اقتصادی قابل توسعه دارد نباید منتظر باشیم به ما مراجعه کند بلکه زودتر باید این افراد شناسایی شده  و زمینه حمایت از آنان فراهم شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان نقش پشتیبان ها و شتاب دهنده ها را در نظارت، تامین مالی و هدایت منابع موثر دانست و بر شناسایی و کشف این ظرفیت ها در شهرستان ها تاکید کرد.

آقاجانی افزود: تسهیلات حمایتی دولت می تواند به اقتصاد و اشتغال کمک کند اما اگر در مسیر درست هدایت نشود تبدیل به آفت در اقتصاد خواهد شد.

وی تصریح کرد: تعامل و همکاری با مسئولان شهرستانی در چار چوپ قوانین باشد و تسهیلات اشتغال زا صرف فعالیت های دیگر نشود.

وی در همین راستا با تاکید برثبت آمارهای دقیق و واقعی گفت: دولت در سطح کلان به دنبال همه شماری آمارهای ثبت شده است و ما در استان نیز به همراه استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی ناظر آمارها و عملکرد ثبت شده توسط سایر دستگاه ها هستیم

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا