آموزش عالیآموزش های مهارتی و تخصصیآموزش و مهارتپارک های علم و فناوریپیشنهاد سردبیررویدادهاشتاب دهنده هاشرکت های خلاقشرکتهای دانش بنیانکسب و کارهای نوپالرستانلرستان- سردبیرمراکز رشدمراکز نوآوری و شتابدهی(منش)نوآوری و کارآفرینی

خانه‌های خلاق در خوزستان، کردستان و خراسان شمالی راه‌اندازی خواهد شد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علمی کاربردی کشور گفت: خانه‌های خلاق در خوزستان، کردستان و خراسان شمالی راه‌اندازی خواهد شد.

دکتر علی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار بازار کار لرستان در خصوص راه‌اندازی خانه‌های خلاق در کشور بیان کرد: دانشگاه علمی کاربردی کشور توافق خیلی خوبی با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور داشته است و این موافقت شده که سه مورد از ۱۰ توافق اولیه به مرحله اجرا برسند و  هفت توافق دیگر در نوبت انجام هستند.

وی با بیان اینکه در استان‌های خوزستان، کردستان و خراسان شمالی خانه‌های «خلاق» راه‌اندازی خواهد شد، بیان کرد:  براساس این توافق اولیه با همکاری دانشگاه جامع قرار است کارهای سیدمانی آنها انجام شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علمی کاربردی کشور هدف از ایجاد خانه‌های خلاق را پرورش ایده‌های خلاقانه دانست و بیان کرد: با وجود منتورها در این محیط‌ها محصولات دانش‌بنیان  ایجاد خواهد شد.

صدر ادامه داد: فرهنگ مهارت‌آموزی را نهادینه کنیم و دولت را از تصدی‌گری ایجاد مهارت و بکارگیری مهارت خلاص کنیم تا نقش پشتیبانی داشته باشد.

وی گفت: می‌خواهیم مشاغلی که مورد نیاز جامعه است شناسایی و آموزش‌های لازم برای کسب مهارت در این مشاغل ارائه شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علمی کاربردی کشور با بیان اینکه مهارت‌آموزی قطعا اشتغال پایدار ایجاد خواهد کرد، یادآور شد: صنایعی داریم که نیاز به نیروی ماهر دارد و دانشگاه جامع نیروی تکنسین و متخصص پرورش می‌دهد و نیاز است که این صنایع از افراد متخصص استفاده کند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا