پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز؛ بیش از ۳۰۰ مشاغل خانگی در ۳ماه اول سال مورد حمایت قرار گرفتند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: در سه ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۸۸ میلیارد ریال در قالب ۳۰۳ طرح جهت تسهیلات حمایتی اشتغال مشاغل خانگی از محل اعتبارات ۱۴۰۱ به بانک‌های عامل استان رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: در سه ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۸۸ میلیارد ریال در قالب ۳۰۳ طرح جهت تسهیلات حمایتی اشتغال مشاغل خانگی از محل اعتبارات ۱۴۰۱ به بانک‌های عامل استان رسیده است.

به گزارش بازارکار از کرج، عبدالله دارایی، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز در جلسه گارگروه اشتغال استان البرز که عصر امروز پنج شنبه ۱۳ مرداد برگزار شد، بااشاره ای به وضعیت شاخص‌های عمده بازار کار ایران در سال ۱۴۰۰ و سه ماهه نخست سال جاری، گفت: برای اولین بار در سال گذشته و سه ماهه نخست امسال شاهد نرخ تک رقمی بیکاری در استان هستیم. سهم اشتغال استان در سه ماهه نخست جاری در بخش کشاورزی ۲.۲ درصد، در بخش صنعتی ۴۴.۷ درصد و در بخش خدمات نیز ۵۳.۱ درصد است.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد دستگاه‌های اجرایی در ثبت اشتغال در سامانه رصد گفت: تا پایان تیر ماه شاهد ثبت اشتغال هجده هزار نفری اشتغال از سوی دستگاه‌های دارای ماموریت در این بخش هستیم که در نسبت به تعهد اشتغال استان در وضعیت مطلوبی قرار داریم و جلسات و پیگیری‌های مربوط به کمیته‌ها و کارگروه های اشتغال بطور مستمر در حال برگزاری است و تعهد اشتغال هر کدام از سازمان بر مبنای برش‌های شهرستانی در حال رصد است.

رییس شورای هماهنگی دستگاه های اجرایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان البرز در ادامه به حمایت از مشاغل خانگی پرداخت و گفت: در سه ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۸۸ میلیارد ریال در قالب ۳۰۳ طرح جهت تسهیلات حمایتی اشتغال مشاغل خانگی از محل اعتبارات ۱۴۰۱ به بانک‌های عامل استان رسیده است و بانک‌های عامل استان نیز بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات را در اختیار کارآفرینان و متقاضایان قرار در بخش مشاغل خانگی قرار داده اند.

دارایی در ادامه ضمن اشاره به گزارش عملکرد موسسات عامل در پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری از سال۹۷ تا نیمه اول تیر ماه سال جاری بیش از ۲۳۳۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است و به عبارتی ۷۳ درصد از اعتبارات تخصیصی در این بخش به متقاضیان تقدیم شده است و در ازای این تسهیلات ۲۵۳۹ نفر اشتغال توسط دریافت کنندگان تسهیلات حمایتی تعهد شده است.

وی خاطر نشان کرد: در موضوع برنامه های اشتغال زا تبصره ۱۸ نیز تعداد ۷۳ طرح به بانک‌های عامل توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید رسیده است که بیش از ۴۶میلیارد ریال اعتبار به متقاضیان پرداخت و الباقی نیز در دست بررسی بوده یا مورد موافقت قرار نگرفته است. در موضوع تبصره ۱۶ و توسعه روستایی نیز اعتبارات خوبی در استان پیش بینی شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا