پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر؛ نخستین مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شیلات کشور در بوشهر راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: نخستین مرکز آموزشی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای شیلاتی کشور امسال در این استان راه اندازی می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: نخستین مرکز آموزشی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای شیلاتی کشور امسال در این استان راه اندازی می‌شود.

به گزارش بازارکار از ایرنا عبدالمجید دوراهکی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر افزود: این مجموعه سالانه ۳۵ هزار نفر را برای تامین نیاز نیروی انسانی و بنگاه‌های اقتصادی استان بوشهر آموزش می‌دهد.

وی اضافه کرد: اداره کل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر براساس سند مهارت آموزی این استان، هدف راهبردی خود را کاهش نرخ بیکاری و تامین نیروی انسانی بنگاه‌های اقتصادی استان قرار داده و در زمان حاضر ۱۵ مرکز دولتی و ۲۳۰ مرکز خصوصی در این راستا فعالیت می‌کنند.

دوراهکی عنوان کرد: ۶۸ درصد از کارآموزان این مراکز موفق به دریافت گواهینامه می‌شوند و با مجتمع پارس جنوبی، نیروگاه اتمی بوشهر و نیروگاه شهید محلاتی، مجتمع‌های پرورش ماهی و میگو و اصناف دارای ظرفیت با ۵۰ نیروی کار برای ارتقا و تامین نیروی انسانی آنها تفاهم شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: این اداره کل در سال‌های اخیر موفق شده تا صدور مجوز آموزشگاه‌ها را در این استان از حدود۶ ماه به سه روز کاهش دهد.

وی ادامه اداد: ۱۸ جامعه هدف، زیر پوشش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان بوشهر قرار می‌گیرند و برای نخستین بار در کشور موفق به اخذ ۳۵۰ استاندارد آموزشی در حوزه‌های نفت، غواصی، شیلات و دیگر رشته‌ها شدیم.

دوراهکی اعلام کرد: اداره کل فنی و حرفه‌‎ای استان بوشهر در سال ۱۴۰۱ در میان پنج اداره کل برتر کشور قرار گرفت.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر در این نشست گفت:  ۱۵۶ رزمنده استان بوشهر در جنگ تحمیلی مفقود الاثر است که فرزندان آنها حدود ۳۰ نفر هستند.

نعمت‌الله غلامپور افزود: لازم است برای تامین اشتغال این گروه اقدام تا مجوز جذب آنها در یکی از وزارتخانه‌ها فراهم شود.

وی ادامه داد: صبح چهارشنبه همزمان در همه شهرستان‌های استان بوشهر به صورت ویدئو کنفرانس آیین گرامی‌داشت رزمندگان جاویدالاثر بوشهر برگزار می‌شود.

غلامپور درخواست کرد: از ظرفیت مکانی فرمانداری‌های این استان برای برگزاری شایسته این مراسم استفاده شود.

وی یادآور شد: استان بوشهر ۴۳۵ آزاده  سرافراز دارد که از این شمار ۶۱ نفر شهید و فوت شده‌اند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا