آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

ایجاد تولید و اشتغال مولد و پایدار جزو برنامه‌های مهم در شهرستان ابركوه

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه گفت: ۷۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی مشاغل خانگی به این شهرستان اختصاص یافت که از این میزان ۴۰ میلیارد ریال در مرحله اول و ۳۲ میلیارد ریال هم در مرحله دوم برای اشتغال جوانان افراد جویای پرداخت می شود.

ناصر زارع با بیان اینکه سقف تسهیلات مشاغل خانگی مستقل یک میلیارد ریال است ، اظهار کرد: ایجاد تولید و اشتغال مولد و پایدار جزو برنامه‌های مهم در شهرستان با همکاری بخش خصوصی و خیران است.

زارع با بیان اینکه تسهیلات مشاغل خانگی در حوزه های صنعت ، معدن ، فرهنگی ، کشاورزی ، صنایع دستی و  گردشگری در۵۱۵ رشته مرتبط پرداخت می شود خاطر نشان کرد: ۳۷۲ نفر از افراد جویای کار در انتظار تسهیلات خود اشتغالی هستند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه با اشاره به اینکه اولویت پرداخت تسهیلات به صورت مستقل به زوج‌های جوان، زنان، جوانان و فارغ‌التحصیلان بیکار و طرح های مشاغل خانگی و تعاونی‌های بانوان است یاد آورشد : مسئولان واحد های صنعتی و تولیدی بخش خصوصی در جذب افراد جویای کار همکاری و تلاش کنند.

زارع با اشاره به سامانه رصد و اشتغال جدید گفت: امسال زمینه اشتغال هزار و۲۳۱نفر در واحدهای صنعتی و تولیدی بخش خصوصی فراهم می شود و این تعداد براساس دریافت تسهیلات و مجوزهای صادر شده جذب می شوند.

دبیر کارگره اشتغال ابرکوه  تصریح کرد: در این شهرستان ۲۳۵ واحد اقتصادی فعال تولیدی و معدنی فعال وجود دارد که بیش از ۶۰ درصد آنها با تمام ظرفیت فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: هم اکنون هزارو ۱۵۰ واحد مشمول قانون کار درحوزه های اقتصادی، صنعتی ، تولیدی ،کشاورزی خدماتی ، معدنی  و کارگاه های ساختمانی دارای یک تا ۴۰۰ کارگر در شهرستان ابرکوه فعال است که در مجموع هفت هزار و ۵۰۰ نفر در این واحدها مشغول به کارهستند.

به گفته وی، افزون بر ۲ هزار واحد صنفی دیگر در ابرکوه به صورت خویش فرما در عرصه‌های مختلف اقتصادی مشغول به فعالیت هستند.

شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا