آموزش های مهارتی و تخصصیآموزش و مهارتاجتماعیپیشنهاد سردبیرلرستانلرستان- سردبیر

توصیه جوانان به یادگیری کارهای فنی می‌تواند در ایجاد اشتغال مؤثر باشد

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: راهنمایی و توصیه جوانان به یادگیری کارهایی که جنبه فنی دارد می‌تواند در ایجاد اشتغال مؤثر باشد.

به گزارش بازار کار لرستان، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد در سخنانی با بیان اینکه حرکت امام حسین (ع) و نهضت ایشان بر اساس تقوا شکل گرفت و در زاویه‌های مختلف این نهضت تقوا را عیان و آشکار می‌بینیم اظهار کرد: موفقیت حکومت در نظام اسلامی حتماً بر پایه تقوا است و متفاوت با نوع حکومت‌های دیگر است.

وی با بیان اینکه امور و فعالیت‌های نظام اسلامی در همه عرصه‌ها و ساحت‌ها باید بر اساس تقوا باشد، گفت: همه نمازگزاران را به رعایت حدود و تقوای الهی، انجام واجبات و پرهیز از محرمات فرا می‌خوانم.

ضرورت ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان در استان تاکید کرد و گفت: باید همچنان این امر در اولویت مسئولان کشوری و استانی قرار بگیرد، تلاش برای اینکه انبوه بیکاران به اشتغال پایدار برسند همچنان باید با قوت دنبال شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: البته ایجاد فرصت‌های کاری، مهارت‌افزایی، کارآفرینی، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از طریق سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوطه، روی آوردن انبوه بیکاران به یادگیری چنین مهارت‌هایی می‌تواند حتی بیش از مشاغل دولتی برای آنها درآمد داشته باشد.

 اشتغال پایدار آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد

شاهرخی افزود: راهنمایی و توصیه جوانان به یادگیری کارهایی که جنبه فنی دارد می‌تواند در ایجاد اشتغال مؤثر باشد، باید شرایط را طوری فراهم کرد که بخش قابل توجهی از جوانان در این سال‌ها به شغل پایدار برسند.

وی تصریح کرد: اگر اشتغال پایدار فراهم شود، آمار ازدواج بالا خواهد رفت، افزایش جمعیت محقق خواهد و مشکل مسکن جوانان حل خواهد شد و شاهد پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز خواهیم بود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا