اردبیلاردبیل- سردبیرپیشنهاد سردبیرتسهیلاتگزارش

اعطای ۴۸۰میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ به طرح‌های تولیدی استان اردبیل

دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان اردبیل پیگیر جدی جذب تسهیلات تبصره ۱۸ باشند

سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در نشست بررسی روند جذب تسهیلات تبصره ۱۸ از سوی دستگاه‌های اجرایی بیان کرد: تاکنون در زمینه‌های گردشگری، خدماتی، صنعتی، کشاورزی، صنایع تبدیلی، ورزشی، علوم پزشکی و مسکن، حدود ۴۸۰میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ برای ۷۳۸ طرح در قالب تسهیلات سرمایه‌ای و سرمایه در گردش توسط بانک‌های عامل پرداخت شده است.
وی افزود: با توجه به این‌که فرصت جذب تسهیلات تبصره ۱۸ تا پایان مردادماه است، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها از هرگونه فرصت‌سوزی در این خصوص پرهیز کرده و واحدهای واجد شرایط را با متقاضیانی که برای دریافت تسهیلات مراجعه نکرده‌اند، جایگزین کنند.
استاندار اردبیل اظهار کرد: مبالغ ابلاغی به استان اردبیل جهت جذب از محل این تسهیلات، فرصت مغتنمی برای طرح‌های مهم اقتصادی و تولیدی استان بوده و باید دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها کل مبلغ ابلاغی را تا پایان مرداد‌ماه تعیین تکلیف کنند.
عاملی تصریح کرد: با توجه به این‌که این تسهیلات ابلاغی، حق مردم استان اردبیل بوده و واحدهای تولیدی استان به این تسهیلات نیاز دارند، پیگیری جدی مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در این خصوص ضروری است.
لازم به ذکر است؛ در این نشست، مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان اردبیل گزارش اقدامات خود را در خصوص پرداخت تسهیلات از محل بند الف تبصره ۱۸ ارائه کردند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا