آموزش و مهارتفارس- سردبیر

اتمام حجت استاندار فارس با بانک های خصوصی که در استان سرمایه گذاری نمی کنند

استاندار فارس چهل گام و پروژه کلان را در راستای پیشبرد اهداف توسعه ای استان به شکل ویژه در دستور کار قرار داده است که سوق دادن بانک های خصوصی به سرمایه گذاری در استان و ارائه مناسب تر خدمات مالی به مردم استان از جمله آنها است.

بازار کار فارس/ دکتر محمد هادی ایمانیه با اشاره به اینکه نسبت مصارف به منابع بخش زیادی از بانک‌های خصوصی در استان پایین است، با این گونه بانک ها اتمام حجت کرد و گفت: یکی از اقدامات کلان که در استان فارس به صورت جدی پیگیری می‌شود این است که این مشکل حل بشود.
استاندار فارس درباره چرایی این تصمیم گفت: استان فارس از نظر نسبت منابع و مصارف بانکی در وضعیت مناسبی قرار ندارد که البته وضعیت نسبت به قبل به ویژه برای بانک های دولتی بهتر شده است.
وی افزود: بانک‌های دولتی معتقد هستند تسهیلات، قرض‌الحسنه و مصارف استانی آنها وضعیت مطلوبی دارد به‌گونه‌ای که بانک‌های مختلف دولتی در زمینه تسهیلات و مصارف استانی معمولا رتبه‌های چهارم، پنجم یا ششم کشور را در اختیار دارند اما بانک‌های خصوصی موجب شده‌اند استان فارس نتواند در این حوزه جایگاه برتر را داشته باشد.
ایمانیه بیان کرد: بانک‌های خصوصی مصارف خود را معطوف به استان فارس نمی‌کنند و موجب ایجاد ناترازی در این حوزه شده‌اند. لذا یکی از پروژه‌های کلان که در استان فارس به صورت جدی پیگیری می‌شود این موضوع است و تا رفع این نقص، پیگیری را متوقف نخواهیم کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا