فارس- سردبیر

برنامه‌ریزی برای گسترش کشت گلخانه‌ای در فارس / دنبال کسب رضایت مردم باشیم

استاندار فارس خواستار افزایش میزان کشت گلخانه‌ای در استان شد و گفت: باید تا آخر سال قرار داد یک هزار هکتار کشت گلخانه‌ای در سطح استان منعقد شود لذا پیشنهاد می‌شود پنجره واحد گلخانه‌ای در درون سازمان جهادکشاورزی راه‌اندازی شود.

به گزارش بازار کار فارس به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه، در جلسه توسعه و رفع مشکلات کشت گلخانه‌ها در این استان گفت: 40 پروژه مهم در سطح استان در دستور کار داریم که تا هفته دولت مروری بر این پروژه‌ها خواهیم داشت.
وی یکی از این پروژه‌ها را توسعه کشت گلخانه‌ای در استان اعلام کرد و گفت: باید تا آخر سال قرار داد یک هزار هکتار کشت گلخانه‌ای در سطح استان منعقد شود لذا پیشنهاد می‌شود پنجره واحد گلخانه‌ای در درون سازمان جهادکشاورزی راه‌اندازی شود.
ایمانیه با بیان اینکه در جلسات سه‌شنبه هر هفته مشکلات سرمایه‌گذاری در این بخش را مطرح نماید تا آن را برطرف کنیم، گفت: باید به پروژه کشت گلخانه‌ای اولویت بیشتری داده شود همچنین سهم هر شهرستان هم در بحث این نوع کشت مشخص شود و برای آنان نقشه راه ترسیم شود و به صورت ماهانه نیز میزان پیشرفت کار ارائه شود.
استاندار فارس همچنین بر ضرورت پیگیری بازاریابی محصولات این نوع کشت هم تأکید و خواستار برگزاری جلساتی در این راستا با اتاق بازرگانی و فعالان عرصه مذکور شد و گفت: کارها باید تقسیم‌بندی شود و هر مشکلی نیز در این راستا باشد ما پیگیری و آن را برطرف خواهیم کرد. حتی اگر نیاز باشد می‌توان از آب خلیج فارس هم برای این نوع کشت استفاده کرد.
وی همچنین در نشست بررسی مشکلات صنایع تبدیلی استان نیز گفت: در حوزه صنعت حوزه برتر در استان چند ویژگی داریم که یکی از آن‌ها صنایع تبدیلی است. استان فارس در حوزه کشاورزی دوم، باغداری استان اول و در حوزه دامداری هم استان چهارم است لذا واقعاً شایسته نیست که محصولات کشاورزی خود را به صورت خام صادر کنیم و باید صنایع تبدیلی را در این راستا تقویت کنیم.
ایمانیه درخواست کرد تا لیستی از واحدهای صنایع تبدیلی راکد و یا واحدهایی که با ظرفیت کمتر از 50 درصد فعالیت می‌کنند را آماده کرده و جلسه ویژه‌‌ای برای رفع مشکلات آنان برگزار شود تا بتوان مشکلات آنان را حل کرد.
استاندار فارس با بیان اینکه همچنین بسته‌های سرمایه‌گذاری صنایع تبدیلی هر شهرستان نیز متناسب با ظرفیت آن‌ها در نظر گرفته شود، گفت: آمایش شهرستانی این نوع صنایع کار خوبی است که باید سریعا انجام شود و باید بررسی شود که آیا می‌توانیم چندین شهرک صنعتی صنایع تبدیلی داشته باشیم به خصوص برای برخی از شهرستان‌ها این اقدام بسیار لازم است.
وی بر ضرورت رفع مشکلات صنایع حتی با ظرفیت بالای 50 درصد نیز تأکید کرد و گفت: بانک‌ها هم در این زمینه ورود داشته و از این صنایع حمایت لازم را داشته باشند. در بحث صنایع تبدیلی نباید استان دوم باشیم بلکه باید در کشور اول باشیم لذا آنچه که در یکسال گذشته سرمایه‌گذاری صنایع تبدیلی انجام شد، جمع‌بندی کرده و افق تا سال آینده را مشخص کنیم تا سرمایه گذاری در این زمینه نسبت به سال گذشته حداقل دو برابر شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا