فارس- سردبیر

بنیاد نخبگان در اجرای فرایندهای اصلاحی اثربخش باشد

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس

بازار کار فارس / معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های فارس گفت: سازمان زندان‌ها در راستای توانمندسازی زندانیان، اقدامات بسیار مناسبی در حوزه‌های فرهنگی، حرفه آموزی، اشتغال و بهداشت و درمان انجام و همچنان در دستور کار قرار داده و از تمامی ظرفیت‌ها جهت پرورش استعدادهای زندانیان به نحوی که فردی مثمرثمر برای جامعه باشد، استفاده می‌کند.

با توجه به ضرورت علمی کردن فعالیت‎ها و فرآیندهای انجام کار و افزایش بهره وری در حوزه‌های مختلف شغلی و تخصصی امور، جلسه‌ای با حضور مسؤولان بنیاد نخبگان فارس در اداره کل زندان‌های استان برگزار شد و بنیاد نخبگان در اجرای فرایندهای اصلاحی و تربیتی زندان‌ها می‌تواند اثربخش باشد.

محسن انصاری منش معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های فارس، ضمن تشریح رسالت و ماموریت سازمان زندان‌ها شرحی از تکالیف این سازمان را در رابطه با زندانیان و خانواده های آنان در حوزه های مختلف آموزشی، فرهنگی، اشتغال، حرفه آموزی و بهداشت و درمان بیان کردند.

وی با اشاره به علل گرایش افراد به ارتکاب جرم گفت: فقر فرهنگی و اقتصادی از عوامل و مؤلفه‌های تاثیرگذار در ارتکاب جرم افراد است و ضرورت توانمندسازی این افراد در زندان به عنوان کسانی که می‌توانند در جامعه به درستی و مطابق با قوانین و هنجارهای جامعه ایفای نقش کند مورد توجه است.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های فارس اضافه کرد: سازمان زندان‌ها در راستای توانمندسازی زندانیان، اقدامات بسیار مناسبی در حوزه‌های فرهنگی، حرفه آموزی، اشتغال و بهداشت و درمان انجام و همچنان در دستور کار قرار داده و از تمامی ظرفیت‌ها جهت پرورش استعدادهای زندانیان به نحوی که فردی مثمرثمر برای جامعه باشد، استفاده می‌کند.

وی افزود: علاوه بر زندانیان، آسیب‌های اجتماعی زیادی در شرایط کنونی جامعه متوجه خانواده زندانیان و فرزندان آنان می‌شود که در این زمینه با استفاده از نهادهای حمایتی همچون انجمن حمایت از زندانیان و به کارگیری ظرفیت‌های موجود در جامعه اعم از خیرین و رایزنی با تمامی دستگاه‌های اجرایی و نهادها، حمایت‌‍های لازم از خانواده‌ها در حوزه‌های معیشتی، درمانی، آموزشی و دیگر مشکلات مبتلابه آن‌ها به لحاظ کاهش آسیب‌های احتمالی که ممکن است متوجه آن‌ها شود، انجام می‌شود.

انصاری منش تأکید کرد: خواسته اداره کل زندان ها از بنیاد نخبگان ؛استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و اساتید مطرح در حوزه های اشتغال، حرفه‌آموزی، فرهنگی، بهداشت و درمان و توانمندسازی زندانیان و خانواده های آنان برای برگزاری دوره های کاربردی برای متولیان امر در زندان ها و شناسایی و رفع چالش‌ها در تحقق اهداف قوه قضاییه و سازمان زندانها در راستای اصلاح و تربیت زندانیان است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا