اخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی در گفتگو با برنامه صبح بخیر ایران شبکه اول سیما: برنامه چهل ساله دوم جهاد دانشگاهی بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب در حال تدوین است

معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی همزمان با سالروز تشکیل این نهاد  در گفتگو با برنامه صبح بخیر ایران شبکه اول سیما با اشاره به اینکه برنامه چهل ساله دوم جهاد دانشگاهی بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در حال تدوین است گفت: جهاد دانشگاهی یک نهاد واسط و توسعه ای است و  توانسته وظیفه توسعه ای و دانش بنیانی خود را به خوبی در کشور انجام دهد.

معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی همزمان با 16 مرداد سالروز تشکیل این نهاد در گفتگو با برنامه صبح بخیر ایران شبکه اول سیما با اشاره به اینکه برنامه چهل ساله دوم جهاد دانشگاهی بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در حال تدوین است گفت: جهاد دانشگاهی یک نهاد واسط و توسعه ای است و  توانسته وظیفه توسعه ای و دانش بنیانی خود را به خوبی در کشور انجام دهد.

به گزارش خبرنگار بازارکار، دکتر محمد صادق بیجندی  همزمان با سالروز چهل دومین سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی با اشاره به ماموریت های مختلف این نهاد از ابتدای تاسیس تا کنون گفت: وظیفه جهاد دانشگاهی در ابتدای تاسیس کمک به زنده نگه داشتن دانشگاه ها، جلوگیری از تعطیلی آنها و نیز کمک به مدیریت دانشگاه ها بود. همزمان با دهه شصت ماموریت جهاد دانشگاهی کمک به جنگ و دفاع از کشور و به عبارت بهتر کمک به مدیریت جنگ در عرصه نظامی و نیازهای دفاع مقدس بود که این ماموریت تا دو سه سال بعد از جنگ نیز ادامه داشت.

معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی با اشاره به پویایی این نهاد  و بر عهده گرفتن ماموریت های مختلف در کشور گفت: بعد از جنگ و بر اساس ماموریت های نهاد بالادستی این نهاد یعنی شورای عالی انقلاب فرهنگی، جهاد دانشگاهی وارد حوزه پژوهش و توسعه علم و فناوری شد که دستاوردهای خوبی را برای کشور رقم زد.

او در این گفتگوی تلویزیونی با اشاره به فعالیت های مختلف جهاد دانشگاهی تصریح کرد: تاسیس و راه اندازی سازمان همیاری اشتغال دانش آموختگان در راستای توسعه اشتغال و کارآفرینی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی از فعالیت های شاخص این نهاد بود که برای نخستین بر بر اساس نیاز جامعه در کشور شکل گرفت.

بیجندی بر باور و روحیه جهادی در این نهاد انقلابی اشاره کرد و گفت: بحث درمان ناباروری، توسعه سلول های بنیادی، توسعه فعالیت های علمی و پژوهشی رویان در زمینه های مختلف و حرکت در مرز دانش در عرصه های مختلف دانشی و علمی از افتخارات جهاد دانشگاهی است.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی بر حفظ روحیه جهادی در این هادی انقلابی از سوی اعضای این نهاد اشاره و تاکید کرد: این روحیه از ابتدای انقلاب در جهاد دانشگاهی حفظ شده است؛ معتقدیم اگر نهادی مثل جهاد دانشگاهی که یک نهاد انقلابی و بر آمده از دل انقلاب است بخواهد همچنان پیشرو ، توسعه ای و جهادی باقی بماند باید به ارزش های خود که همانا حفظ روحیه انقلابی و جهادی است، باید پایبند بماند.

وی افزود: جهاد دانشگاهی همواره از محدودیت ها و تهدیدها فرصت ساخته است و باید دستاوردهای این نهاد تبیین و معرفی شود؛ جهاد دانشگاهی با وجود داشتن چهار رسانه خوب و موثر مثل ایسنا، ایکنا، سیناپرس و بازارکار همواره و بیش از همه به بیان و معرفی توسعه فعالیت های کشور توجه دارد تا دستاوردهای خودش.

 معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی به انتصاب دکتر دهقانی فیروزآبادی از سوی هیات امنای این نهاد به عنوان رئیس جهاد دانشگاهی اشاره و تاکید کرد: دکتر دهقانی فیروزآبادی به عنوان رئیس جهاد دانشگاهی در حال حاضر با همکاری و هم افزایی با نیروهای درون این نهاد در حال طراحی و تدوین برنامه چهل ساله دوم جهاد دانشگاهی بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در راستای تحول این نهاد هستند؛ خوشبختانه دکتر دهقانی فیروزآبادی از نخبگان کشور هستند و شعاری هم که برای امسال جهاد دانشگاهی انتخاب شده، “جهاد دانشگاهی زیست بوم نوآوری نخبگان ایران” است.

وی در این گفتگو بر ادامه راه جهادگران تاکید کرد و گفت: همواره تلاش می کنیم حرکت های خوب این نهاد انقلابی را که حاصل تلاش بسیاری از جهادگران در عرصه های مختلف علمی، پژوهشی و فناوری است ادامه دهیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا