آموزش و مهارتکردستانکردستان- سردبیر

کردستان ظرفیت‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاری دارد/۳۰ درصد فضاهای کردستان نیازمند بازآفرینی شهری است

زارعی کوشا گفت: کردستان ظرفیت‌های فراوانی در حوزه‌های سرمایه‌گذاری و توسعه دارد که باید با حمایت از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان محقق شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان در کردستان، اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان صبح شنبه ۱۵ مرداد ماه در مراسم تقدیر و معارفه معاونین اقتصادی و عمرانی استانداری با تسلیت عزاداری اباعبدالله‌الحسین(ع) اظهار کرد: این امام مرزهای اعتقادی و مذهبی را در نوردیده و امروز همه با هر مرام، مسلک و دینی به امام حسین اعتقاد دارند.
وی با اشاره به اظهار ارادت همه انسان‌ها در هر مذهب و دینی به امام حسین که وجدان هر انسانی را بیدار می‌کند، افزود: پیامبر اکرم(ص) فرمودند حسین از من است و من از حسین و این بیانگر احیاگری اباعبدالله‌الحسین است چرا که ماندگاری دین پیامبر بواسطه قیام امام حسین به ثمر نشست.
استاندار کردستان اضافه کرد: باید شخصیت امام حسین را بشناسیم و در کارمان سرمشق بگیریم چرا که هر روز؛ روز انتخاب بین نیکی و بدی است و نکته برجسته کربلا انتخاب بوده و باید از این فرصت ایام محرم استفاده و به اصل فلسفه قیام امام حسین(ع) پی ببریم.
زارعی کوشا بیان کرد: دولت سیزدهم در شرایط بسیار سختی آغاز بکار کرد و در ابعاد مختلف از جمله بیماری کرونا، واکسیناسیون، مشکلات اقتصادی و اجتماعی، افت امید و اعتماد و غیره وضعیت نامناسبی در پیش‌رو داشت اما تلاش کرد با تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف به خدمت مردم برآید.
وی یادآور شد: همه مسئولان،جریان‌های سیاسی، نماینده ولی فقیه و علمای استان کمک کردند تا سفر ریاست جمهوری به بهترین شیوه ممکن در استان اتفاق بیفتد،جای تقدیر دارد.
اجتماع مردم سقز و سنندج در سفر رییس جمهوری به استان بیانگر امید مردم به آینده بود
زارعی کوشا گفت: اجتماع مردم سقز و سنندج در سفر رییس جمهوری به استان بیانگر امید مردم به آینده بوده که نشان می‌دهد این مردم دل در گرو نظام دارند بنابراین وظیفه ما مسئولان را نسبت به گذشته سخت‌تر کرده است‌.
استاندار کردستان اضافه کرد: در فرهنگ اسلامی به اندازه وسع‌مان مکلفیم و باید براساس توان، قدرت و اختیاراتمان نسبت به مسئولیتی که داریم تلاش کنیم.
وی مصوبات سفر رییس جمهور را از خود سفر مهمتر خواند و افزود: مردم منتظرند مصوبات و نتایج سفر را ببینند و باید مصوبات در تامین اعتبار و اجرای آن با برنامه‌ای مدون دنبال و پیگیری شود.
زارعی کوشا با اشاره به اینکه باید در معیارها به سمت بهبود حرکت کنیم و شجاعت لازم را برای تصمیم‌گیری داشته باشیم، اضافه کرد: گزینش افراد به معنای نفی توانمندی افراد نیست و به دلیل تغییر هر دولتی حرکات جدیدی آغاز و افراد جدیدی به مدیریت ورود می‌یابند.
وی خاطر نشان کرد: با روند تغییر مدیریتی و با پیشنهاداتی که به وزارت کشور اعلام شد، کیومرث حبیبی به عنوان معاون امور عمرانی استانداری کردستان منصوب شد که از نخستین کسانی هستند که در حوزه شهرسازی در مقطع فوق دکترا در کشور تحصیل کرده‌اند و با نگاه پیشرفت‌مدارانه ایشان امیدواریم شاهد توسعه استان باشیم.
کردستان باید به توسعه و عمران در همه ابعاد دست یابد
استاندار کردستان گفت: کردستان باید به توسعه و عمران در همه ابعاد دست یابد و باید حوزه عمرانی به مسیر فعالتری هدایت شود.
زارعی کوشا با اشاره به پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام گفت: پروژه مسکن از چالش‌های جدی استان است و در حوزه مسکن باید پیگیری روزانه داشته باشیم.
وی گفت: مدیریت شهری و شهرداری‌ها نیازمند هدایت، حمایت و پشتیبانی است و عمران روستایی، راه‌روستایی، طرح هادی باید مورد توجه قرار گیرد و کمیته و کمیسیون‌های عمرانی و بازآفرینی شهری باید فعالتر شوند.
استاندار کردستان اضافه کرد: بیش از ۳۰ درصد فضاهای استان ناایمن و نیازمند بازآفرینی شهری است و باید به این حوزه نیز ورود یافت و پیگیر بود.
تاکید استاندارد کردستان بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز
زارعی کوشا جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: وضعیت ما نامناسب است و باید با جدیت در دستور کار قرار گیرد و شاهد ساماندهی مناسبی در استان باشیم.
وی اضافه کرد: فضای رسانه باید آزاد باشد و رسانه‌ها دیدگاه‌های مخالف و موافق را مطرح کنند تا کمکی به روند بهتر فعالیت مسئولان شود اما نقدسازنده باید مورد توجه قرار گیرد و از یک زاویه نباید به موضوعات نگاه کرد.
استاندار کردستان اظهار کرد: در راستای نقد و بیان دیدگاه نباید به سرمایه‌ها آسیب وارد کرد و این در شان فرهیختگی و فرزانگی مردم کردستان نیست.
وی بیان کرد: کارهایی که در حوزه عمرانی در سال‌های قبل انجام شده بیانگر شجاعت و تلاش مهندس ملکی بوده است و ایشان از امروز در سمت مشاور استاندار فعالیت خواهند کرد.
زارعی کوشا به حوزه اقتصادی نیز پرداخت و گفت: در حوزه اقتصادی باید به برنامه‌ای برای رشد اقتصادی و کنترل تورم برسیم و معاون جدید امور اقتصادی استان باید تلفیق جامعی بین علم و مدیریت اقتصادی با استفاده از همه ظرفیت‌های استان ایجاد کنند.
وی بیان کرد: براساس سامانه رصد جزو استان‌های برتر کشور در ایجاد اشتغال هستیم که باید این مهم در باور مردم بگنجد و بدون بازی با آمار مردم را از اشتغال استان و اقدامات انجام شده آگاه کنیم.
استاندار کردستان با بیان اینکه استقبال از سرمایه‌گذار در استان بالا است، افزود: کردستان ظرفیت‌های فراوانی در حوزه‌های سرمایه‌گذاری و توسعه دارد که باید با حمایت از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان محقق شود.
زارعی کوشا اضافه کرد: ۲۵۰ پروژه اقتصادی در سفر ریاست جمهوری به کردستان تعیین شد که کار بزرگی به شمار می‌رود و باید اجرایی شوند.

ملکی معاون سابق امور عمرانی استانداری کردستان در این مراسم با تسلیت سوگواری ایام محرم اظهار کرد: روایت ورودم به سال 95 با مسئولیت راه و شهرسازی آغاز و وجهه حرفه‌ای کارم را در این حوزه آغاز کردم.
وی افزود: با تدبیر و پیشنهاد وزیر وقت در استان فرهنگی کردستان مشغول خدمت در این حوزه شدم و نگاهم در کردستان حرفه‌ای است.
ملکی عنوان کرد: کردستان فرصت‌های سوخته زیادی اتفاق افتاده و انتظار می‌رود مدیریت ریسک‌پذیری در کردستان بالا برود.
حدود ۵۰ درصد راه روستایی کردستان آسفالت است
وی با اشاره به چالش‌های حوزه مسکن مهر و راههای استان افزود: امروز حدود ۵۰ درصد راه روستایی کردستان آسفالت است در حالیکه در استان همجوار این رقم ۸۰ درصد است.
معاون عمرانی استانداری کردستان اضافه کرد: بنده خدمتگذار مردم کردستان بودم و خدمت صادقانه را سرلوحه خودم قرار دادم و گرچه شاید کم کاری‌هایی بوده اما از فعالیت‌های انجام شده درحوزه کاریم رضایت دارم.
ملکی گفت: در حوزه دهیاری امروز روستاهای بالای بیست خانوار دارای دهیاری هستند و اعتبارات امسال ۱۲۶ میلیارد ریال برای دهیاری‌ها در استان بوده است.
وی با اشاره به اقدامات حوزه دفترفنی و تلاش مجموعه این حوزه اضافه کرد: استانداری پشتیبان فنی و اجرایی دستگاهها بوده و سعی بر حفظ جایگاه و شان و کرامت استانداری بوده است.
کمال حسینی سرپرست معاون اقتصادی استاندار کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها و حذف ارز ترجیحی دوران سختی بر بدنه کشور و دستگاههای اجرایی ایجاد کرد اما با درایت مسئولان کشوری و در کردستان با تدبیر استاندار استان این سختی گذشت و تامین کالاهای اساسی تامین شد.
وی افزود: در تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی جزو استانهای برتر کشور هستیم و توانستیم با تامین نهاده‌ با تیم کاری مستقر در استانداری تلاش زیادی انجام دادیم.
حسینی با انتقاد از رسانه‌ها گفت: رسانه‌ها نیاز است آمار و ارقام مثبت را اعلام کنند و خدمات انجام شده را برای افکار عمومی اطلاع‌رسانی کنند.
وی تصریح کرد: برای ۷۰۰ طرح ۶۰۷ میلیارد تومان پرداحت شده و جزو استان‌های برتر کشور در جذب منابع تکلیفی هستیم.
ثبت بیش از ۱۲ هزار شغل در سامانه رصد
سرپرست معاون اقتصادی استاندار کردستان اذعان کرد: در حوزه ثبت اشتغال در سامانه رصد نیز ۳۳ هزار تعهد اشتغال برای کردستان در نظر گرفته شده که بیش از ۱۲ هزار محقق شده و در این راستا نیز جزو استان‌های برتر هستیم.
وی با بیان اینکه در حوزه مصوبات سفر رییس جمهور به کردستان نیز اقدامات گسترده‌ای انجام شد، افزود: هشت طرح پیشران استان در این سفر مصوب و نهایی شد.
حسینی با اشاره به اینکه بازارچه‌ها برای تامین معیشت مرزنشینان از جایگاه ارزنده‌ای برخوردارند، گفت: باید زیرساخت سامانه بازارچه‌ها تامین شود و قطعا مرز و بازارچه‌ها هم در حوزه اقتصادی اقداماتی انجام شده و نیاز است بر مشکلات فائق شویم.
حامد قادرزاده سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان نیز در این مراسم با تقدیر از اعتماد استاندار برای انتخاب ایشان اظهار‌ کرد: باید براساس اصل تعاون که مورد تاکید پروردگار متعال بوده، همه ما اثرگذار باشیم.
کیومرث حبیبی کیلک» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان نیز در این مراسم اضافه کرد: نیازمند حمایت مسئولان استان در حوزه فعالیت‌های عمرانی و برقراری ارتباط با سایر حوزه‌ها هستیم.
در این مراسم باحکم وزیر کشور «کیومرث حبیبی کیلک» به عنوان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان و همچنین در حکمی «حامد قادرزاده» به سمت سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار استان منصوب شدند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا