آموزش و مهارت

کلاس توجیهی آموزشی رانندگان اتوبوسرانی شهری برگزار شد

سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، نسبت به برگزاری جلسه آموزشی توجیهی برای رانندگان ناوگان اتوبوسرانی عمومی، با هدف آموزش آیین‌نامه راهنمایی‌رانندگی و تذکرات فرهنگی اخلاقی، اقدام کرد.

به گزارش بازار کار ، این کلاس آموزشی توجیهی برای رانندگان با حضور عمار زاهدی ریاست این سازمان، نقی حیدری رئیس پلیس راهور شهرستان، میثم پورعبدالله مسئول بازرسی سازمان، کارشناسان واحد برنامه ریزی و رانندگان اتوبوس در سالن آموزش سازمان حمل و نقل برگزار شد.

عمار زاهدی در این جلسه آموزشی، شرکت در این دوره‌ها را که بصورت مدون و طبق برنامه‌ریزی برگزار می‌شود را برای رانندگان مطلوب و مفید دانست و از رانندگان خواست نسبت به رعایت و بکارگیری موارد آموزشی کوشا باشند. ایشان همچنین عنوان کرد: هدف از هماهنگی و برگزاری این دوره ها؛ آموزش، آگاهی و رعایت نکات ایمنی رانندگی در معابر شهری می‌باشد.

وی افزود: رانندگان ناوگان اتوبوسرانی ضمن تعامل سازنده با همکاران زحمتکش پلیس راهور، با توجه به آگاهی ایجاد شده رانندگان نکات ذکر شده در دوره را محور و اولویت در فعالیت خود قرار دهند.

در این دوره آموزشی سرهنگ نقی حیدری رئیس پلیس راهور بندرعباس، ضمن تشکر از سازمان به جهت فراهم آوردن و برگزاری اینگونه دوره‌های آموزشی برای رانندگان اتوبوس شهری، خاطر نشان کرد:
آموزش‌های راهنمایی و رانندگی در کنار تذکرات فرهنگی اخلاقی برای رانندگان باید در نظر گرفته شود.

سرهنگ حیدری درباره نحوه توقف در ایستگاه‌ اتوبوس، نحوه و جای مناسب سوار و پیاده کردن مسافران، آموزش روابط اخلاقی و مناسب با مردم و پلیس راهنمایی و رانندگی مطالب و نکاتی را عنوان کرد.

حیدری با بیان ارکان مهمی که هر راننده اتوبوس باید به آن عمل کند، اظهار داشت: اتوبوسرانان رانندگان پایه یکی هستند که باید ۵ رکن مشاهده، پیش‌بینی، آگاهی، عدم حواس‌ پرتی را در کنار اخلاق و صبوری مناسب هنگام جابجایی مسافران داشته باشند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی در پایان با اشاره به اینکه سازمان حمل و نقل و پلیس راهور از هم جدا نبوده و به مثال یک خانواده هستند، گفت: همکاری و همبستگی بین رانندگان و پلیس به نحو قابل اجرا وجود داشته باشد و سرلوحه کار این نیروهای خدوم قرار گیرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا