آذربایجان شرقیآذربایجان شرقی-سردبیرپیشنهاد سردبیرشرکتهای دانش بنیان

رییس منطقه ۵ بازرسی کشور خبر داد؛

ایجاد کمیته ویژه رسیدگی به مشکلات شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان

رییس منطقه ۵ بازرسی کشور و بازرس کل آذربایجان شرقی از ایجاد کمیته ویژه رسیدگی به مشکلات شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان خبر داد و افزود: در این کمیته مشکلات و چالش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور به‌ صورت ویژه در کمترین زمان رسیدگی می‌شود.

به گزارش بازارکار، سعید قاسمی وند روز شنبه در بازدید از برخی از واحدهای دانش‌بنیان استان آذربایجان شرقی با بیان اهمیت توجه به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان به‌منظور تحقق اقتصاد دانش‌بنیان و اشتغال آفرین اظهار کرد: تمامی ادارات و ارگان‌ها ملزم به اجرای کامل قوانین و مقررات مربوط به حمایت از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان هستند و سازمان بازرسی به‌عنوان متولی نظارت بر حسن اجرای قوانین با سازمان‌ها و نهادهایی که این قوانین را رعایت نکنند و ترک فعل داشته باشند به‌شدت مقابله خواهد کرد.

قاسمی وند با اشاره به واردات کالاهای دارای تولید مشابه دانش‌بنیان در کشور تأکید کرد: به‌صورت قاطع جلوی ورود کالاهای خارجی که نمونه مشابه آن توسط شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان تولید می‌شود از مبادی رسمی گرفته خواهد شد.

رییس منطقه ۵ بازرسی کشور و بازرس کل آذربایجان شرقی در این بازدید با ابراز خرسندی از تولید محصولات و خدمات دانش‌بنیان و فناورانه با تکنولوژی پیچیده و نو گفت: محصولات و خدمات توسط این شرکت‌ها می‌توانند بسیاری از نیازها را مرتفع کنند و به اقتصاد کشور کمک شایانی بکنند.

به گفته وی؛ مسئولان بازرسی منطقه ۵ کشور و بازرسی کل استان ضمن دریافت مسائل و مشکلات به‌صورت حضوری چالش‌ها و نیازهای واحدهای دانش بنیان را احصا می‌کنند و پیگیری‌های لازم را برای مرتفع ساختن این مشکلات انجام می‌دهند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا