آموزش عالیآموزش و مهارتپیشنهاد سردبیرلرستانلرستان- سردبیرمراکز رشد

پژوهشی که بتواند مشکلی از مسائل کشور و جامعه را حل کند مفید است

رئیس بنیاد علمی نخبگان لرستان گفت: پژوهشی که بتواند مشکلی از مسائل کشور و جامعه را حل کند مفید است.

دکتر حمزه امیری در گفت‌وگو با خبرنگار بازار کار لرستان، با بیان انتقاد از اینکه احساس می‌شود انجام برخی پژوهش‌ها بیشتر رفع تکلیف باشد تا انجام یک کار منسجم، تصریح کرد: این درحالیست که کار پژوهشی باید مساله‌محور باشند و پس از شناسایی چالش‌ها برای حل آنها راهکار و خروجی داشته باشد.

وی ادامه داد: باید در مسیری حرکت کنیم که پژوهش‌ها کاربردی و اثرگذار باشند چراکه رفع مشکلات جامعه با انجام پژوهش هم از جانب مدیران و هم از سوی آحاد مردم مورد استقبال قرار می‌گیرد.

رئیس بنیاد علمی نخبگان لرستان مقاله‌محوری را از چالش‌های جامعه عنوان کرد با بیان اینکه  عده‌ای معتقدند که هر موضوعی مقاله شود کار خوبی است در حالیکه این امر تفکر اشتباهی است، گفت: پژوهشی که بتواند مشکلی از مسائل کشور و جامعه را حل کند مفید و اثرگذار است.

امیری با بیان اینکه بنیاد نخبگان در حوزه  تشکیل هسته‌های پژوهشی که مسأله‌محور باشند و بتوانند متناسب با مسائل و چالش‌ها، راهکارهایی بدهند حمایت‌های لازم را انجام خواهد داد، خاطرنشان کرد: این بنیاد حمایت‌هایی را برای تشکیل این هسته‌های پژوهش که با راهنمایی اساتید دانشگاه و با محوریت افرادی که مشمول حمایت بنیاد بوده و راهکاری برای حل مسائل و چالش‌های پیش روی دانشگاه و جامعه دارند، انجام می‌دهد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا