آموزش و مهارتاجتماعیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیاننوآوری و کارآفرینییزدیزد- سردبیر

طرح بورسیه شغلی پیشنهادی استان در دفترچه راهنمای انتخاب رشته سازمان سنجش قرار گرفت

استاندار یزد: ارائه طرح بورسیه شغلی دانشجویان در واحدهای تحقیق و توسعه؛ توسط استان اشاره و خاظرنشان کرد: این طرح یکی از طرح های ابتکاری برای اشتغال زبده ترین، بهترین و خوش فکر ترین استعدادهای کنکور سراسری در واحدهای تولیدی استان است.

استاندار یزد با اشاره به اجرای طرح مذکور در استان؛ برای نخستین بار در کشور، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعدادی از رشته های مشمول این طرح، در دفترچه سازمان سنجش وزارت علوم قرار گرفته و داوطلبان کنکور سراسری می توانند با انتخاب این کد رشته ها، آینده شغلی خود در واحدهای تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی استان را تضمین کنند‌.
وی با اشاره به دغدغه ها و ابهامات موجود در زمینه سربازی پذیرفته شدگان در رشته های مشمول طرح بورسیه شغلی، بیان کرد: براساس گفتگوهای انجام شده با بنیاد نخبگان، این گروه از افراد به عنوان سرباز صنعت، خدمت سربازی خود را می گذرانند.

دکتر فاطمی در پایان طرح مزبور را نشان دهنده تاثیرگذاری و راهگشایی اراده جمعی و پیگیری جدی بر تحقق یک موضوع؛ با توکل بر خدا دانست و افزود: با اتکا بر منابع انسانی ارزشمند یزد، می توان یزد را به یکی از قطب های علمی و فناوری دنیا و کانون جوشش علم، دانش، فناوری، تولید دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان تبدیل کرد.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش وقتگذاری برای حوزه علم و فناوری و تلاش در جهت تحقق اهداف و چشم اندازهای متصور برای این حوزه را یکی از مصادیق عمل صالح دانست و گفت: خوشبختانه در استان یزد اجماع خوبی بر مسئله علم و فناوری قرار گرفته و باید با بهره گیری از ظرفیت های موجود زیرساخت های این حوزه را ارتقاء و نیازهای آن را مرتفع کنیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا