آموزش و مهارتاجتماعیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیاننوآوری و کارآفرینییزدیزد- سردبیر

جزئیات پذیرش دانشجوی بورسیه شغلی در دانشگاه یزد منتشر شد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد گفت: با توجه به استقبال صنایع استان در بکار گیری دانش آموختگان دانشگاه یزد و توافق این دانشگاه با اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی و بنیاد نخبگان استان تعدادی از پذیرفته شدگان دانشگاه یزد از سراسر کشور در 16 کد رشته بورسیه شغلی می شوند.

محمدعلی امرالهی با اشاره به اهمیت تدوین برنامه پذیرش دانشجو با بورسیه شغلی در این دانشگاه، اظهار کرد: این نوع بورسیه به ابتکار دانشگاه یزد و با همراهی مدیران استان، اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی و واحدهای اقتصادی استان برای اولین بار در کشور اجرایی می‌شود.

وی افزود:‌ برای اطلاع بیشتر داوطلبان عزیز، به عنوان مثال ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته مهندسی برق برای دانشگاه یزد ۱۲۰ نفر است که این تعداد در دو کد رشته ۳۱۴۳۰ با ظرفیت ۹۰ نفر غیربورسیه و۳۱۴۳۱ با ظرفیت ۳۰ نفر بورسیه تعریف شده است.

معاون آموزش دانشگاه یزد در ادامه گفت: در کد رشته ۳۱۴۳۱ سه برابر ظرفیت یعنی ۹۰ نفر به دانشگاه معرفی و مصاحبه می شوند. نتیجه مصاحبه این ۹۰ نفر به سازمان سنجش اعلام و در نهایت سازمان سنجش ۳۰ نفر پذیرفته شده نهایی کد رشته ۳۱۴۳۱ (کد رشته بورسیه) جهت ثبت نام و شروع به تحصیل به دانشگاه معرفی می‌کند.

امرالهی با بیان این‌که توضیحات کامل درباره نحوه پذیرش دانشجوی بورسیه شغلی در دفترچه انتخاب رشته آمده است، تصریح کرد: برای پذیرفته شدگان مرد در کد رشته بورسیه شغلی با نظام وظیفه  نیز هماهنگی لازم انجام شده تا بصورت امریه در واحد اقتصادی محل خدمت، خدمت نظام خود را انجام دهند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شرایط پذیرش دانشجو در تمام 16 کد رشته بورسه شغلی را تشریح کرد و گفت: تعهد و التزام به نظام جمهوری اسلامی، اصل ولایت فقیه و قانون اساسی، رعایت ضوابط و مقررات دانشگاه و واحد اقتصادی و سپردن تعهد محضری به واحد اقتصادی مبنی بر: عدم تغییر رشته در طول تحصیل بدون اطلاع واحد اقتصادی محل خدمت از جمله شرایط پذیرش دانشجو بورسیه در دانشگاه یزد است.

وی ارائه گزارش از روند تحصیل در پایان هر نیمسال به واحد اقتصادی محل خدمت، پذیرش خدمت در واحداقتصادی که اتاق بازرگانی تعیین می‌کند،  خدمت به مدت ۴ برابر مدت بورس در واحدی که اتاق بازرگانی یزد، حضور دو روز در هفته در واحد اقتصادی و انجام وظایف محوله از طرف دانشگاه و واحد اقتصادی،  ادامه تحصیل در مدت تعهد صرفاً با هماهنگی و در رشته مورد نیاز واحد اقتصادی، عدم استفاده از بورس و کمک هزینه سایر وزارتخانه ها و ارگانهای دولتی، قبل از تحصیلات و اتمام تعهدات از دیگر شروط پذیرش دانشجو با بورسیه شغلی در یزد است.

امراللهی در پایان از همه مدیران، بنگاه های اقتصادی و اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی استان که برای جذب نخبگان در صنایع استان تلاش می کنند تشکر کرد و یادآور شد باوجود درخواست صاحبان صنایع برای بورسیه بیشتر، دانشگاه در جذب پذیرش دانشجوی بورسیه برای سال ۱۴۰۱ از نظر زمانی محدودیت داشت که انشاالله برای سال آینده با ظرفیت بیشتر و با هدف اشتغال دانش آمو ختگان بورسیه شغلی را توسعه خواهیم داد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا