دسته‌بندی نشدهسمنانسمنان- سردبیر

۹۵ درصد تعهد اشتغال امسال در میامی محقق شد

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میامی از تحقق ۹۵ درصدی تعهد اشتغال ١۴٠٠ خبر داد و گفت: ۶٢۵ فقره از ۶۶٠ مورد اشتغال تعهد شده از ابتدای امسال تاکنون محقق شد.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میامی از تحقق ۹۵ درصدی تعهد اشتغال ١۴٠٠ خبر داد و گفت: ۶٢۵ فقره از ۶۶٠ مورد اشتغال تعهد شده از ابتدای امسال تاکنون محقق شد.
ابراهیم غربا در گفت و گو با ایرنا با اشاره به تلاش دستگاه های اجرایی مشارکت کننده در طرح های مختلف اشتغالزایی شهرستان میامی افزود: در راستای تسهیلات به مشاغل خسارت دیده از کرونا ۱۶۹ طرح با ۲۲۹ نفر تثبیت اشتغال به بانک های عامل ارسال شد که به ۱۰۶ طرح به مبلغ ۱۵ میلیارد ریال با ۱۴۴ اشتغال، وام پرداخت شد.
وی با بیان اینکه در بخش تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری ۸۶ درصد نسبت به سهمیه شهرستان امسال توسط بانک های عامل وام پرداخت شد، اظهارداشت: ۳۸۱ طرح به مبلغ ۳۸۸ میلیارد ریال با ۵۳۹ نفر اشتغال به بانک ها ارسال شد که به ۳۴۷ طرح به مبلغ ۳۷۳میلیارد ریال با ۵۰۱نفر اشتغال تسهیلات پرداخت شد.
غربا ادامه داد: از تسهیلات روستایی و عشایری مبلغ ۲۶۶ میلیارد ریال در راستای روستاها و ۱۰۷میلیارد ریال نیز پرداختی دستگاه های اجرایی شهرستان بود.
وی گفت: ۱۸.۸ درصد از تسهیلات حمایتی نسبت به کل سهمیه استانی در این شهرستان پرداخت شد.
رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی میامی با اشاره به سهمیه ۲۰ درصدی این شهرستان در راستای اعتبارات مشاغل خانگی، افزود: ۳۲۲ میلیارد ریال سهم استان سمنان بود که ۶۴میلیارد ریال به این شهرستان اختصاص یافت.
وی تصریح کرد: تاکنون ۱۲۵ نفر برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه با نرخ ۴درصد به ارزش ۷۱میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند و از این تعداد ۴۸ نفر به مبلغ ۲۳ میلیارد ریال از این تسهیلات بهره‌مند شدند.
غربا ادامه داد: حمایت دستگاه های اجرایی و بانک های عامل نقش محوری در راستای اشتغالزایی و محرومیت زدایی دارد.
رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی میامی گفت: توجه به مهارت آموزی افراد بیکار و نیز اشتغال خُرد و خانگی در ایجاد فرصت‌های شغلی در شهرستان موثر است.
وی با اشاره به شعار سال مبنی بر تولید، پشتیبانی ها موانع زدایی ها، اظهارداشت: نقش تسهیل‌گری، هماهنگی و برنامه‌ریزی برای ایجاد فرصت‌های شغلی در سطح شهرستان ضرورت دارد.
حدود ۸۸ درصد از مردم میامی در روستاها زندگی می کنند و اغلب به شغل دامپروری و کشاورزی مشغول هستند.
میامی با دو بخش کالپوش و مرکزی و جمعیتی حدود ۴۰ هزار تن در شرق استان سمنان قرار دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا