خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

۵۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای ایجاد ۵۷ هزار اشتغال پایدار در شهرستان مشهد

دستگاه‌های اجرایی امسال باید برای ایجاد ۵۷ هزار اشتغال پایدار در شهرستان مشهد متعهد شوند.

به گزارش بازارکار و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، فرماندار مشهد در جلسه شورای اداری شهرستان مشهد افزود: دستیابی به این هدف با وجود ۵۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال، قابل تحقق است به همین سبب دستگاه‌های اجرایی باید تلاش کنند این تسهیلات را در زمان مقرر برای اشتغال آفرینی جذب کنند.

محسن داوری گفت: همه دستگاه‌ها باید برای جذب تسهیلات تلاش کنند، حتی دستگاه‌هایی که مسؤلیت مستقیم برای اشتغال ندارند به کمک دستگاه‌های مسوول بیایند.

فرماندار مشهد با اشاره به در پیش بودن هفته دولت افزود:هفته دولت از ۲۹ مرداد تا ۱۱ شهریور ادامه پیدا میکند و باید تلاش کنیم در این مدت دستاوردهای دولت را به مردم عرضه  کنیم  البته باید دستگاه‌ها طرحهای قابل افتتاح را ابتدا در سامانه‌های  اعلام شده ثبت کنند.

داوری گفت: حضور مردم در راهپیمایی اربعین حسینی امسال براساس پیش بینی‌ها بالا خواهد بود لذا جمعیت زیادی از مشهد به کربلا مشرف خواهند شد و باید مدیران دستگاه‌های شهرستانی برای ارائه خدمات پیش قدم و فعال شوند.

وی به همزمانی دهه آخر صفر با تعطیلات فصل تابستان و ابتدای مهرماه اشاره کرد و گفت: به دلیل این همزمانی و دیگر موارد، امسال سفر هموطنان به مشهد در ایام وفات پیامبر (ص) و شهادت امام رضا (ع) بسیار زیاد خواهد بود وباید از هم اکنون همه دستگاه‌های خدمت رسان در شهرستان برای میزبانی شایسته از زائران دهه آخر صفر مشهد برنامه ریزی کرده و آماده شوند.

بخشدار مرکزی مشهد نیز در  در این جلسه با اشاره به وجود هزار و ۱۵۰ بنگاه ه معاملات املاک در این بخش افزود: وجود این تعداد مشاور املاک نشان دهنده رونق کسب و کار این صنف است اما این مساله  گسترش ساخت و ساز‌های غیرمجاز، ایجاد پاتوق‌ها و سکونتگاه‌های غیررسمی و مساله اتباع خارجی را در پی دارد و متاسفانه هیچ نهادی، متولی نظارت بر این مجموعه‌ها و بنگاه‌های املاک نیست.

محسن بخشی افزود: روستا‌های بخش مرکزی ۲۴۱ نانوایی دارند که ۴۰ درصد آن‌ها آرد نیمه یارانه‌ای و بقیه آرد یارانه‌ای دریافت می‌کنند در مجموع ماهانه ۴۸ هزار کیسه آرد سهمیه خبازی‌های این بخش است.

بخشدار مرکزی مشهد گفت: توزیع آرد نانوایی‌ها براساس جمعیت مناطق طبق سرشماری‌های رسمی تخصیص می‌یابد، اما جمعیت اتباع خارجی، ساکنان باغ ویلا‌ها در پایان هفته و گردشگران میلیونی مشهد در فرایند تامین آرد روستا‌های بخش مرکزی لحاظ نشده  است و این جمعیت در هیچ آماری وارد نشده اند بنابراین مقرر شده است  جمعیت روستا‌های بخش مرکزی طبق آمار خانه‌های بهداشت برآورد شده و سهمیه آرد بر این اساس تامین شود.

شهرستان مشهد با سه شهر مشهد، رضویه و مُلک آباد، ۴۰۰ روستا و آبادی و حدود چهار میلیون نفر جمعیت دارد که ۳.۵ میلیون نفر از این جمعیت در کلانشهر مشهد سکونت دارند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا