آموزش عالیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

وزیر علوم: پیشبرد یک طرح علمی با بنیاد ملی نخبگان جایگزین سربازی مدال آوران و رتبه‌های برتر می‌شود

وزیر علوم از طرح جایگزین برای سربازی رتبه‌های برتر و مدال آوران علمی و استخدام آنها در صورت پویایی در طول تحصیل خبر داد.

وزیر علوم از طرح جایگزین برای سربازی رتبه‌های برتر و مدال آوران علمی و استخدام آنها در صورت پویایی در طول تحصیل خبر داد.
«محمدعلی زلفی گل» در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که چه عواملی می‌تواند تسهیلاتی که برای یک دانشجوی برتر در نظر گرفته‌ شده را قطع کند، توضیح داد: ما کارگروهی را در این طرح پیش بینی کرده‌ایم که شرایط پویایی دانشجویان را مشخص می‌کند و دانشجویانی که مشمول دریافت تسهیلات هستند، هرسال براساس آن ارزیابی می‌شوند.
او افزود: در دوره کارشناسی عوامل اصلی در ادامه اعطای تسهیلات، بیشتر معدل دانشجو است که اهمیت دارد، اما در دوره کارشناسی ارشد و دکتری می‌تواند علاوه بر معدل، بحث پایان نامه دانشجو و برون دادهای علمی دیگر او هم در نظر باشد.
وزیر علوم در پاسخ به پرسش دیگری در رابطه با تغییرات شرایط سربازی برای دانشجویان مشمول تفاهم نامه حمایتی این وزاتخانه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز گفت: بله، اتفاقا بحث سربازی را هم در این طرح مورد توجه قرار دادیم و طرح جایگزین سربازی را برای افراد مشمول در نظر گرفته ایم؛ به این صورت که شرایطی را برای مشمولان دریافت این امتیازات در نظر گرفته‌ایم که در تعامل با بنیاد ملی نخبگان یک طرح علمی را پیش می‌برند که جایگزین سربازی آن‌ها می‌شود.
او در مورد وجه تمایز حمایت‌های فعلی وزارت علوم با طرح‌های حمایتی قبلی این وزارتخانه از رتبه‌های برتر علمی کشور، دانشجویان و نخبگان نیز اظهار کرد: وجه تمایز حمایت‌های فعلی با دوره‌های قبل این است که این افراد دیگر نگران آینده شغلی خود نباشند؛ مدال آوران المپیادی در آینده اگر پویایی علمی خود را حفظ کنند به عنوان استاد دانشگاه استخدام می‌شوند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا