دسته‌بندی نشدهسمنانسمنان- سردبیر

۲۴۱خیر با موکب اشتغال کمیته امداد استان سمنان همکاری دارند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان‌سمنان گفت: موکب اشتغال محرومان استان در فضای مجازی با ثبت نام ۲۴۱ خیر و شناسایی ۸۴۰ خدمت‌گیرنده فعال است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان‌سمنان گفت: موکب اشتغال محرومان استان در فضای مجازی با ثبت نام ۲۴۱ خیر و شناسایی ۸۴۰ خدمت‌گیرنده فعال است.
علی بحیرایی در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: در راستای توسعه همکاری فعالان فضای کسب و کار و نیز مردمی کردن فعالیت های اشتغال کانون خیرین کارآفرین و موکب اشتغال در استان سمنان فعال شده است.
وی افزود: موکب اشتغال محرومان به نشانی اینترنتی emookeb.ir در فضای مجازی تاکنون ۸۴۰ خدمت گیرنده نیازمند را شناسایی کرده است که ۶۲۷ مورد توسط خیرین رسیدگی شد و ۲۱۳ آگهی در سامانه ثبت شده است.
بحیرایی ادامه داد: ۱۱ مرکز نیکوکاری تخصصی اشتغال در استان سمنان با ارائه ۱۲ خدمت شامل مشاوره شغلی، آموزش مهارتی، تامین سرمایه، تامین تجهیزات، تامین مکان کسب و کار و تامین مواد اولیه مشغول به فعالیت است.
وی اضافه کرد: بازاریابی، کاریابی، ضمانت تسهیلات، بیمه پوشش ریسک و ارائه ایده کسب و کار از دیگر خدمات مراکز نیکوکاری تخصصی اشتغال استان سمنان است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان خاطرنشان کرد: تعیین مسیر شغلی متقاضیان با اجرای طرح اشتغال برای سه هزار و ۵۳۵ نفر، کاریابی یکهزار و ۲۲۶ نفر و دریافت سایر خدمات توسط ۵۹۹ نفر با استعدادسنجی متقاضیان، مهارت ها، امکانات و محدودیت های موجود شکل گرفت.
بحیرایی یادآورشد: سه هزار و ۵۸۰ نفر با نظارت کارشناس فنی اشتغال کمیته امداد در مسیر آموزش مقدماتی کارآفرینی، آموزش مهارتی کسب و کار، آموزش پایدارسازی و تثبیت اشتغال، اطلاعات لازم را دریافت کردند.
وی افزود: همچنین سه هزار و ۳۴۸ طرح توجیه فنی و اقتصادی با محوریت امکانات و توانایی، شرایط محیطی و مشارکت مددجو تدوین شده است.
بحیرایی تصریح کرد: اشتغالزایی برای سه هزار و ۵۱۶ مددجو، پرداخت تسهیلات اشتغالزایی، برگزاری رویداد کارآفرین شو با حضور ۲۸۰ نفر، برگزاری رویداد ایده شو با حضور ۱۵۶ مددجوی خانم، از دیگر فعالیت های حوزه اشتغال کمیته امداد استان سمنان است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان اضافه کرد: پایدارسازی و تثبیت اشتغال مددجویان نیز قبل از اجرای طرح اشتغال، حین اجرا و بعد از آن انجام می شود که تاکنون بیش از هشت هزار طرح تحت نظارت است و ۶ هزار و ۴۰۰ بازدید میدانی از طرح ها صورت گرفته است./

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا