اجتماعیدسته‌بندی نشدهگلستانگلستان- سردبیرنواحی و شهرک های صنعتی

۷ هزار فرصت شغلی در صنایع گلستان راکد مانده است

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس از راکد ماندن هفت هزار فرصت شغلی در شهرک های صنعتی گلستان به دلیل تعطیلی واحدهای تولیدی خبرداد.


به گزارش بازارکار به نقل از مهر رمضانعلی سنگدوینی اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۹۰۰ واحد صنعتی در شهرک‌ها و ناحیه‌های صنعتی گلستان وجود داشته که حدود ۲۰۰ واحد به دلیل نداشتن سرمایه در گردش و عدم نقدینگی غیرفعال هستند در صورتی که با فعالیت آنها حدود سه هزار شغل برای گلستانی‌ها به وجود می‌آمد.
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: از بین دیگر صنایع فعال در حال حاضر بین ۳۰ تا ۷۰ درصد آنها فعالیت مستمر دارند که اگر این صنایع با ظرفیت کامل فعال باشند، حدود چهار هزار شغل می‌توانستند، ایجاد کنند.
سنگدوینی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود صنایع نیمه فعال و غیرفعال را فعال کنیم، اضافه کرد: گلستان صنعت قوی و بزرگ ندارد تا بتواند اشتغال آفرینی زیادی داشته باشد.
وی کمبود زمین برای ایجاد صنایع جدید را یکی دیگر از مشکلات عنوان کرد و افزود: غیر از شهرک صنعتی هزار هکتاری اترک، کمبود زمین در شهرک‌های صنعتی گلستان به یک مشکل اساسی تبدیل شده زیرا اگر تولیدکننده و یا سرمایه گذار جدید بخواهد وارد استان شود، نیازمند زمین است.
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: گلستان در حوزه صنایع تبدیلی و کشاورزی فعالیت چندانی نداشته در حالی اگر به این حوزه‌ها توجه می‌شد، می‌توانستیم شاهد تحولات زیادی در حوزه اشتغالزایی باشیم.
سنگدوینی افزود: در سفر هیات دولت ظرفیت‌های گلستان توسط نمایندگان به رئیس جمهور و وزرا معرفی شد، باید تلاش کرد تا با حمایت دولت، استاندار و مجموعه استانداری از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.
وی بیان کرد: فعال کردن تعاونی‌ها یکی از موضوعاتی بود که در جلسه هیات دولت مطرح شد، تعاونی‌ها می‌توانند با ایجاد شرایط مناسب و ارائه وام کم بهره توانمند شوند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا