پارک های علم و فناوریدسته‌بندی نشدهسیستان و بلوچستانسیستان و بلوچستان- سردبیرکارخانه های نوآوری

رویکرد پارک سلامت زاهدان تبدیل ایده های نو به محصول است

رییس مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تلاش می کنیم تا به عنوان حلقه ای از زنجیره توسعه اقتصادی مبتنی بر فناوری در جنوب شرق کشور منشاء اثر باشیم.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس عاطفه صحرایی اظهار کرد: گفت: پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با هدف نهادینه سازی و گسترش تفکر فناورانه و اقتصاد دانش بنیان راه اندازی شده و می کوشد تا با تقویت واحدهای نوآور و فناور و تسهیل فرآیندهای زایشی در بخش های مختلف حوزه سلامت، نقش خود را به عنوان یک حامی و حلقه ای از زنجیره توسعه اقتصادی مبتنی بر فناوری ایفا کند.
وی درخصوص ضرورت ایجاد این زیست بوم فناورانه در جنوب شرق کشور اظهار کرد: ظرفیت های فراوان سیستان و بلوچستان در حوزه های مختلف فناوری های مربوط به سلامت ایجاب می کرد تا ما با جدیت پیگیر دریافت مجوز راه اندازی پارک علم و فناوری سلامت شویم که خوشبختانه در نهایت با اعتماد وزیر محترم بهداشت و حمایت و پیگیری استاندار و سرپرست محترم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مجوز قطعی راه اندازی آن در استان از طرف وزارت بهداشت صادر شد.
وی اظهار کرد: بی تردید راه اندازی و توسعه این فضا که فعالیت های درونی آن به طور مشخص جنبه تکنولوژیک دارد تا آکادمیک در محیطی مثل دانشگاه، علاوه بر اینکه از مهاجرت نخبگان و خروج ارز از کشور جلوگیری می کند، می تواند در رشد و توسعه فناوری های خاص، استفاده از اکتشافات علمی جدید و تجاری سازی نتایج تحقیقات، کمک به خلق ثروت در جامعه از طریق توسعه اقتصاد دانش بنیان و رونق کسب و کارهای کوچک و اشتغالزایی در استان نیز بسیار تاثیرگذار باشد.
رییس مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ادامه به مزایای حضور واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان اشاره و تصریح کرد: از جمله مهم ترین مزایای استقرار در این پهنه علمی و فناورانه می توان به قرار گرفتن در محیطی تخصصی و همجواری با موسسات تحقیقاتی و واحدهای فناوری، کاهش قابل توجه هزینه های جاری شرکت ها، استفاده از امکانات آزمایشگاهی و زیرساخت های مشترک، معافیت های مالیاتی، عوارض گمرک و غیره اشاره کرد.
وی افزود: مضاف بر این، واحدهای فعال در این مجموعه از حمایت و پشتیبانی دستگاه های متولی بویژه معاونت علمی ریاست جمهوری و معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت نیز برخوردار خواهند بود.
صحرایی در پایان با تاکید بر اینکه رویکرد پارک سلامت زاهدان تسهیل کنندگی و حمایت برای تبدیل ایده های نو به محصول است خاطرنشان کرد: کلیه شرکت ها و مؤسسات حائز هویت حقوقی مستقل و ثبت شده که ایده، طرح، محصول و یا خدمت فناورانه و نوآورانه ای برای ارائه داشته باشند می توانند پس از طی مراحل پذیرش، از خدمات متنوع این مجموعه اعم از خدمات عمومی، مالی و اعتباری، فنی و تخصصی، امکانات آزمایشگاهی، برنامه های مشاوره ای و آموزشی و استفاده کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا