بانک و بیمهزنجانزنجان- سردبیر

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان زنجان: بانک توسعه تعاون زنجان از طرح‌های اشتغال‌آفرین حمایت می‌کند

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان زنجان افزود: استان زنجان دارای موقعیت ممتاز اقتصادی، ترانزیتی و بین‌المللی است و در گذرگاه متصل کننده مرکز کشور با شمال غرب و غرب کشور قرار دارد و شبکه ارتباطی راه‌آهن مزیت حمل و نقل در استان را  دوچندان کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار به نقل از فارس، مسعود کردستانی اظهارکرد: نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بر پایه سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی استوار شده است.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان زنجان افزود: بخش تعاون شامل اتحادیه‌ها، شرکت‌ها و موسسات تعاونی است که بر اساس ضوابط و مقررات جاری کشور به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

وی تعاونگران و مشتریان را صاحبان اصلی این بانک دانسته و افزود: بانک توسعه تعاون در تلاش است تا با توسعه کسب و کار تعاونگران زمینه ایجاد اشتغال و افزایش تولید و خلق ارزش را در استان فراهم کند.

کردستانی ارتقای ظرفیت و توانمندی‌های بخش تعاون با هدف افزایش سهم این بخش در اقتصاد ملی و فراهم کردن بستر مناسب برای توسعه مشارکت مردم در قالب تعاونی‌ها در فعالیت‌های اقتصادی را از مأموریت‌های بانک توسعه تعاون برشمرد.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان زنجان افزود: استان زنجان دارای موقعیت ممتاز اقتصادی، ترانزیتی و بین‌المللی است و در گذرگاه متصل کننده مرکز کشور با شمال غرب و غرب کشور قرار دارد و شبکه ارتباطی راه‌آهن مزیت حمل و نقل در استان را دوچندان کرده است.

وی با برشمردن ظرفیت‌های کم نظیر استان زنجان در حوزه های کشاورزی، معدنی، گردشگری و صنعتی، این زمینه‌ها را فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری و تعاونگران دانست.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان زنجان تولیدات استان در زمینه تجهیزات برق و ترانس‌های توزیع، صنایع الکترونیکی و فناوری، صنایع نساجی و پوشاک، صنایع سلولزی و شیمیایی و دارویی، صنایع فلزی و کانی‌های غیرفلزی و در بخش معدن وجود ذخایر معدنی متنوعی از جمله بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه، آلونیت، طلا، خاکهای صنعتی، فلدسپات، منیزیت، سیلیس، مواد اولیه سیمان، پتاس، فسفات، آهن، مس و صنایع دستی را ممتاز دانسته و افزود: مزیت‌های استان در زمینه های کشاورزی، زیربخش‌های زراعت، باغداری، دام و طیور و شیلات توجیه اقتصادی لازم برای سرمایه‌گذاری در استان را فراهم کرده است.

وی از انسان‌های توانمند و سخت‌کوش که دل در گرو این آب و خاک دارند خواست، با تجمیع سرمایه‌های خرد و استفاده از تسهیلات بانکی ضمن تشکیل تعاونی، از ظرفیت‌های ویژه استان زنجان برای سرمایه‌گذاری بهره برده و ضمن توسعه استان در جهت خلق ثروت همت گمارند.

کردستانی در بخشی از سخنان خود گفت: همکاران بنده در شعب تابعه استان ظرف 4 ماهه اول سال جاری مبلغ ۲ هزار و ۳۶۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 360درصد رشد نشان می‌دهد و میزان ضمانت نامه‌های بانکی صادره در استان نیز در مقایسه با مدت مشابه بیش از 330درصد رشد داشته است.

وی گفت: در سالی که توسط مقام معظم رهبری به نام تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری شده است، بانک توسعه تعاون استان زنجان به منظور ایجاد اشتغال و حمایت از تولید در رسته‌های اولویت‌دار و پیاده‌سازی طرح‌های توسعه‌ای اشتغال آفرین از محل بند (الف) تبصره 18 ماده واحده قانون بودجه سال 1400 تسهیلاتی به مبلغ ۴۰۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به گروه‌های متقاضی اعطاء کرده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا