خراسان جنوبیخراسان جنوبی- سردبیردسته‌بندی نشده

شروع فعالیت سامانه حمایت از مشاغل خانگی با ساز و کار جدید در خراسان جنوبی

 مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی اظهار کرد: سامانه حمایت از مشاغل خانگی با ساز و کار جدید در خراسان جنوبی آغاز به کار کرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی اظهار کرد: سامانه حمایت از مشاغل خانگی با ساز و کار جدید در خراسان جنوبی آغاز به کار کرد.
غلامرضا اشرفی، از صدور سه روزه مجوزهای مشاغل خانگی در این ساز و کار جدید خبر داد و گفت: با هدف حمایت از توسعه مشاغل خانگی و رفع موانع پیش روی مردم ، صدور مجوزها سه روزه انجام می‌شود.
به گزارش ایسنا، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی تاکید کرد: سامانه حمایت از مشاغل خانگی برای تسهیل امور مردم و حمایت از توسعه اشتغال با ساز و کار جدید فعال شد.
وی افزود: بر اساس سیاست‌های جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای مشاغل ثبت محور، پس از درخواست متقاضی و تکمیل فرم، تاییدیه به صورت آنی صادر می‌شود و در رشته‌های مجوز محور هم روند دریافت مجوز تسهیل شده و پس از تکمیل فرم ثبت نام توسط متقاضی، طرح و درخواست متقاضی حداکثر ظرف مدت سه روز از سوی دستگاه اجرایی مربوط بررسی خواهد شد و در صورت عدم بررسی طرح در مدت زمان تعیین شده، مجوز به صورت خودکار صادر می‌شود.
اشرفی گفت: در فرایند جدید نظارت‌های پسینی نقش مهمی دارند و متقاضیان در بازدید کارشناسان از طرح‌ها همکاری کامل خواهند داشت.
وی افزود: این روند در راستای اجرای مصوبات کمیته مانع زدایی و همسو با کاهش زمان صدور سایر مجوزهای مورد درخواست بخش خصوصی است.
اشرفی با اشاره به نقش دستگاه‌های حوزه اشتغال برای اجرای صحیح این برنامه، یادآور شد: بر اساس اعلام سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مردم می‌توانند مانع‌تراشی و سنگ‌اندازی سایر دستگاه‌ها را به دبیرخانه شورای اشتغال کشور در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعکس کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا