دسته‌بندی نشدهسیستان و بلوچستانسیستان و بلوچستان- سردبیر

شورای اشتغال ویژه منطقه سیستان را ایجاد می‌کنیم

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه شورای اشتغال ویژه منطقه سیستان را ایجاد خواهیم کرد گفت: فرمانداران باید برای ایجاد مشاغل خرد روستایی و خانگی از یکدیگر سبقت بگیرند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه شورای اشتغال ویژه منطقه سیستان را ایجاد خواهیم کرد گفت: فرمانداران باید برای ایجاد مشاغل خرد روستایی و خانگی از یکدیگر سبقت بگیرند.
به گزارش خبرگزاری برنا از سیستان و بلوچستان ، حسین مدرس خیابانی در نشست بررسی طرح‌های عمرانی و اقتصادی شهرستان‌های استان که با حضور معاونان استاندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی و تعدادی از فرمانداران این شهرستان‌ها برگزار شد اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید با حضور میدانی و اهتمام ویژه مشکلات واحدهای تولیدی را برطرف کنند.
وی افزود: اگر واحدهای غیرفعال‌ اراده‌ای برای راه‌اندازی واحد تولیدی و صنعتی مربوطه ندارند باید شرایط برای اجاره زیرساخت واحد تولیدی به بهره‌برداران دیگر فراهم شود.
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به دستور رئیس جمهور مبنی بر احیای تمامی واحدهای تولیدی غیرفعال، بیان کرد: برای تحقق این امر، فرمانداران باید به صورت مستقیم برای احیای واحدهای تولیدی ورود کنند.
مدرس خیابانی با اشاره به اینکه احیای واحدهای تولیدی در زمینه ایجاد اشتغال بسیار حائز اهمیت است، گفت: باید به پروژه‌های عمرانی و اقتصادی که با کمبود اعتبار مواجه هستند اعتبارات لازم تزریق و از تعطیلی پروژه‌ها جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه بزرگترین مشکل استان بیکاری و بزرگترین راهبرد ایجاد شغل است، تاکید کرد: شورای اشتغال ویژه منطقه سیستان را ایجاد خواهیم کرد؛ همچنین فرمانداران باید برای ایجاد مشاغل خرد روستایی و خانگی و نصب پنل‌های خورشیدی از یکدیگر سبقت بگیرند و برای توسعه این مشاغل از ظرفیت دستگاه‌هایی مانند کمیته امداد و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) بهره بگیرند.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای ایجاد زیرساخت‌های تولیدی و گردشگری مشارکت با بخش خصوصی براساس مدل «ساخت، بهره‌برداری و واگذاری» یا همان bot تعریف شود؛ همچنین باید برای «شهر سوخته» یک پروژه گردشگری تعریف شود.
مدرس خیابانی یادآور شد: شاخص سنجش عملکرد نمایشگاه میزان بازدید نیست بلکه میزان عقد قرارداد است، بنابراین درون نمایشگاه باید دستگاه‌هایی مانند گمرک، بانک، بیمه و حوزه حمل و نقل حضور داشته باشند.
وی تصریح کرد: طبق اعلام سازمان جهاد کشاورزی برای واردات دام و خرید تضمینی گوشت با مشکلی مواجه نیستیم و برای ارائه تسهیلات از تبصره 18 محدودیتی نداریم. برای راه‌اندازی کشتارگاه شهرستان هامون، دام مورد نیاز باید از مرز «میلک و گمشاد» تامین شود و میزان واردات دام به استان افزایش یابد.
مدرس خیابانی با تاکید بر اینکه پارک علم و فناوری در زمینه بازاریابی، ایجاد برند و شبکه‌های شتاب دهنده برنامه‌ریزی کند، بیان کرد: اصل گلوگاه تولید، فروش است، در دنیا پارادایم فروش تغییر کرده، بنابراین باید از ظرفیت فروش مجازی بهره ببریم.
استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: پارک علم و فناوری باید در تمامی شهرستان‌های استان شعبه فعال داشته باشد چرا که پارک علم و فناوری با دانش و ظرفیت نیروی انسانی که در اختیار دارد، می‌تواند مشکل اشتغال استان را برطرف کند.
وی تصریح کرد: پروژه نیمه‌تمام زیبنده شهرهای استان نیست بنابراین باید تمام دستگاه‌های اجرایی برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام همکاری کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا