آموزش عالیآموزش های مهارتی و تخصصیآموزش و پرورشآموزش و مهارتاجتماعیپیشنهاد سردبیرشرکتهای دانش بنیانکسب و کارهای نوپاگزارشمراکز نوآوری و شتابدهی(منش)نوآوری و کارآفرینییزدیزد- سردبیر

ایجاد ۲۰۰ هزار اشتغال مستقیم از سوی واحد‌های صنفی استان یزد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: تجربه کاری که دارای پیوست علمی باشد، سرمایه‌ای عظیم برای صنایع، معادن و همه مشاغل به شمار می‌رود.

به گفته او تحول با آموزش امکان پذیر است و این طرح می‌تواند تحولی جدی در حوزه اشتغال در استان یزد ایجاد کند و اجرای این طرح معامله چند سر سود است، زیرا هم نیروی متخصص می‌تواند به واسطه تخصص و تجربه خود درآمد بیشتری کسب کند و هم کارآفرینان می‌توانند از نیرو‌های کارآمدتری بهره‌مند شوند که این امر به طور قطع بهره وری را افزایش می‌دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: استان یزد در حال حاضر بالغ بر هزار طرح نیمه تمام صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی که دارد که این طرح‌ها در صورت تکمیل، به ۳۵ هزار نیرو نیاز دارند.

او می گوید: اگر تخصص باشد، هم بهره وری و کیفیت بالا می‌رود و هم در حفظ فرهنگ بومی یزد تاثیرگذار است بر این اساس معتقدیم اجرای این طرح ها، معامله چند سر سود است.

به گفته او بر اساس تفاهمنامه‌ای که با آموزش و پرورش داشته ایم نیز، هنرستان‌هایی در جوار صنایع ایجاد می‌شود و هر صنعت، نیرو‌های خود را آموزش می‌دهد.

علمدار گفت: تجربه‌ای که علم پیوست آن باشد، سرمایه‌ای عظیم برای صنایع و کارآفرینان به شمار می‌رود و این طرح با همین هدف در استان یزد به اجرا در خواهد آمد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد این طرح را بسیار مفید و موفق خواند و گفت: این طرح حاصل سال‌ها کار مفید و تجربه محیط دانشگاهی و آموزشی است.

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا