کردستانکردستان- سردبیر

انعطاف پذیری و عدم لزوم سرمایه گذاری کلان از ویژگی های صنایع کوچک است

ایسنا/کردستان مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کردستان گفت: انعطاف پذیری و عدم لزوم سرمایه گذاری کلان دو ویژگی بارز صنایع کوچک و متوسط است.

احمد خسروی در جمع خبرنگاران استان به مناسبت روز ملی حمایت از صنایع کوچک با اشاره به اهمیت توسعه صنایع کوچک در اقتصاد جامعه، با بیان اینکه استمرار حیات صنایع کوچک وابسته به حمایت از سرمایه‌گذاران از سوی تمام دستگاه‌های اجرایی و آحاد مردم است؛ اظهار کرد: علی رغم اینکه استان ما مرزی است و سابقا کالاهای مصرفی خارجی وارد استان می‌شد اما امروز به همت تولید کنندگان و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز در شهرک‌ها، نواحی صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی بانه راه و مسیر تولید هموار شده و خوشبختانه روند سرمایه‌گذاری و تولید در استان رو به رشد است و امروز در شهرک‌های صنعتی استان لوازم خانگی به جای آنکه از مسیر مرز وارد کشور شود در داخل استان تولید می‌شود.

وی ضمن دعوت از آحاد مردم به استفاده از تولیدات داخلی افزود: می طلبد مردم از تولیدات صنایع بومی خود استفاده کنند چراکه صنایع کوچک موجود در این منطقه قادر به تامین بخش اعظم نیازهای استان و حتی خارج از استان است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان یادآور شد: جای بسی افتخار است که امروز در زمینه لوازم خانگی و روشنایی بخش زیادی از نیاز کشور در کردستان تولید می‌شود.

خسروی با اشاره به شعار سال و تاکید رهبر معظم انقلاب بر حمایت از شرکت های دانش بنیان و اشتغال آفرین تاکید کرد: در سال جاری تسهیلاتی را جهت استقرار شرکت های دانش بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در نظر گرفته‌ایم.

وی در پایان سخنرانی خود خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد قراردادهای منعقد شده با سرمایه‌گذاران و تحویل زمین‌صنعتی به آنها، امیدواریم در استان و در میان مدت شاهد دو برابر شدن تعداد واحدهای صنعتی باشیم.

شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان در چهارم اردیبهشت سال ۱۳۷۰ به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شد و تاکنون به سرمایه گذاران و تولیدکنندگان در ۱۲ شهرک، هفت ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی زمین واگذار کرده است. این شرکت با دارا بودن یک مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۱۴۸۸ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۷۲۰ واحد صنعتی و واحد کارگاهی زمینه اشتغال مستقیم ۱۲ هزار نفر را در استان کردستان فراهم کرده است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا