آموزش عالیآموزش های مهارتی و تخصصیپارک های علم و فناوریپیشنهاد سردبیرشتاب دهنده هاشرکت های خلاقشرکتهای دانش بنیانلرستانلرستان- سردبیرمراکز رشدمراکز نوآوری و شتابدهی(منش)نوآوری و کارآفرینی

۱۵۴ واحد فناور در پارک علم و فناوری و مراکز رشد وابسته در استان مستقر هستند

سرپرست پارک علم و فناوری لرستان گفت: ۱۵۴ واحد فناور در پارک علم و فناوری و مراکز رشد وابسته در استان مستقر هستند.

فرهاد نامداری در گفت‌وگو با بازار کار لرستان، اظهار کرد: در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان با موضوع توزیع اعتبارات استان در سال ۱۴۰۱، ۷۴۸ میلیارد ریال برای طرح (پروژه) های دانش‌بنیان مولد و منجر به رشد اقتصادی در سطح استان و شهرستان‌ها اختصاص یافت.

وی اضافه کرد: در راستای اجرای بند ۲ ماده ۳۴ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور ( مصوبه هیئت وزیران)، میزان ده درصد از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی برای پروژه‌های دانش‌بنیان اختصاص یابد.

سرپرست پارک علم و فناوری لرستان تصریح کرد: براین اساس از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی  ۷۴۸ میلیارد ریال برای طرح (پروژه‌های) دانش‌بنیان مولد و منجر به رشد اقتصادی در سطح استان و شهرستان‌ها به پارک علم و فناوری به عنوان متولی موضوع اختصاص یافت.

نامداری عنوان کرد: این اعتبارات در راستای تحقق شعار «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین»، برای حمایت از ایجاد و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور بوده است.

وی گفت: همچنین اختصاص این اعتبار برای تسهیل روند تجاری‌سازی و نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان در ارتقای سطح فناوری استان بکار گرفته خواهد شد.

سرپرست پارک علم و فناوری لرستان با بیان اینکه در حال حاضر ۳۱ شرکت دانش‌بنیان در لرستان فعالیت دارند، بیان کرد: از مجموع ۳۱ شرکت، ۱۹ شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری لرستان مستقر هستند.

نامداری با بیان اینکه همچنین ۱۵۴ واحد فناور در پارک علم و فناوری و مراکز رشد وابسته در استان مستقر هستند، خاطرنشان کرد: عمده فعالیت این واحدها گیاهان دارویی، برق و الکترونیک، تجهیزات پزشکی، دارو و فراورده‌های حوزه تشخیص و درمان، کشاورزی و صنایع غذایی، فناوری‌های شیمیایی، ماشین‌آلات پیشرفته و فناوری اطلاعات و ارتباطات(IT) HSJ است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا