آموزش های مهارتی و تخصصیاقتصادی و بازار سرمایهپیشنهاد سردبیرکارخانه های نوآوریلرستانلرستان- سردبیر

طرح توسعه نساجی بروجرد در سه‌ماهه اخیر ۳۵۰ نفر اشتغال‌زایی داشته است

استاندار لرستان گفت: طرح توسعه نساجی بروجرد در سه‌ماهه اخیر ۳۵۰ نفر اشتغال‌زایی داشته است .

به گزارش بازار کار لرستان، فرهاد زیویار امروز در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان، اظهار کرد: تقارن روز خبرنگار را با عاشورا به فال نیک می‌گیریم و مایه برکت می‌دانیم برای این کار اعتقادی بزرگ که باعث هم نجات پیام اصلی نبی مکرم اسلام شده و هم مایه خیر و برکت شیعیان و محبان اهل‌بیت شده است.

وی خبرنگاری را شغل خاصی دانست و با بیان اینکه اگر از مسئولین دیگر، مسئولیت اصحاب رسانه سنگین‌تر نباشد سبک‌تر نیست، افزود: آنان پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستید که خبرنگاران هر دو وجه را باید مدنظر داشته و حق هر دو را باید ادا کنند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در جایی تنویر افکار عمومی می‌کنند و در جای دیگر می‌توانند با نقطه نظرات خود جهت‌ها را برای مسئولان مشخص کنید رفتن و همراهی و همدلی با مردم و انعکاس واقعی مشکلات آن‌ها به دور از غرض‌ورزی کار مهمی است.

زیویار اضافه کرد: وظیفه خبرنگاران نوشتن صرف خبر نیست بلکه نوشتن خبر با احساس مسئولیت است این شغل رسالت شما را سنگین‌تر می‌کند.

وی با بیان اینکه خبرنگار باید دارای ویژگی‌های خلاق بودن، داشتن علم و داشتن، جسارت و شجاعت، تعهد و انصاف باشد، افزود: این‌هاموضوعاتی است که مدنظر هست و بیشتر قرار خواهد گرفت.

استاندار لرستان با اشاره به احساس مسئولیت وزرا و مسئولین در قبال خبرنگاران، افزود: اعتقاد دارم این امر سازوکار لازم دارد و آن متوجه یک شخص یا حوزه تخصصی خاص نیست.

زیویار بیان کرد: در شورای اطلاع‌رسانی باید مشکلات خبرنگاران در یک بسته کاملی دیده شود اگر مطالباتی اصحاب رسانه دارند باید زودتر رسیدگی شود.

وی با اشاره به مصوبات سفر مقام معظم رهبری در استان، خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته برخی پروژه‌ها تعطیل‌شده‌اند یا اعتباری برای آن‌ها اختصاص داده نشده این موضوع همه مصوبات را در برمی‌گیرد.

استاندار لرستان اضافه کرد: کاری که دولت سیزدهم در دستور کار قرار داده است و بعدها تاریخ در مورد ما خوب قضاوت کند یا خوب قضاوت نکند این است که اصلاً برنامه کلنگ زنی جدید در دستور کار قرار نداده است.

زیویار بیان کرد: صدها هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در خیلی از پروژه‌ها در سطح کشور داریم، در لرستان شاید نزدیک به صدهزار میلیارد تومان پروژه‌های هست که تعطیل شده یا متوقف شده و دچار مشکل شده‌اند.

وی با بیان اینکه این‌ها پول مردم هستند و باید نسبت به آن احساس مسئولیت کنیم که در سفر  اخیر رئیس‌جمهور  شاید یک در هزار موضوع و پروژه عمرانی ۱۸۰ تا را دنبال کرده باشیم ولی بیشتر از این امکان نداشت که در این راستا پیگیری انجام شد، افزود: ظرف دو سه سال، ۶ الی ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار بوده ولی در حد سالی که سپری شد از اسفندماه تا همین شهریورماه که سال مالی تملک دارایی و هزینه کرد اعتبارات عمرانی است حدود هزار و ۸۸ میلیارد تومان مستقیم و نزدیک هزار و ۴۰۰ میلیارد در اختیار برخی دستگاه‌های تخصصی مثل آب منطقه‌ای، آب و فاضلاب، مخابرات نوسازی مدارس اعتبار قرار داده شده و در حال تکمیل پروژه‌های ناتمام هستند.

استاندار لرستان اظهار کرد: در طرح توسعه نساجی بروجرد در سه‌ماهه اخیر ۳۵۰ نفر اشتغال‌زایی داشته است تسهیلاتی در اختیار آن مجموعه قرار داده‌شده و با این پشتیبان و حمایت‌ها این مهم تحقق یافته است.

زیویار در خصوص وام یخچال‌سازی، افزود: در دوره بنده یخچال سازی یک ریال هم وام نگرفته است ولی با مأموریت تیمی که از نهاد ریاست جمهوری به لرستان اعزام شدند یخچال‌سازی جز واحدهای تولیدی قرار گرفت که با اختیار همان تیم جز مجموعه‌های شد که باید ریاست‌جمهور از آن بازدید به عمل می‌آورد.

وی تصریح کرد: زمانی که بازدید شد مدیر مجموعه توضیحاتی در مورد ظرفیت‌های آن واحد تولیدی ارائه کردند این در جلسات کارشناسی که برگزار شد با توجه با آن جلسات کارشناسی مصوب شد که تسهیلاتی به توسعه این واحد تولیدی اختصاص داده شود تا حد ۳۰۰ میلیارد تومان اختصاص داده شد.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: تاکنون که ۸ ماه از سفر ریاست‌جمهور می‌گذرد هنوز این مجموعه یک ریال در اختیارش قرار داده نشده ولی حمایت‌های از آن صورت گرفته است این واحدهای تولیدی در لرستان مشکلات خیلی زیادی دارند ولی از آن‌ها حمایت می‌کنیم.

زیویار با اشاره به خسارت سیل الیگودرز، افزود: در جریان بارندگی اخیر نزدیک ۷۰ الی ۸۰ درصد خسارت متوجه الیگودرز شده است خسارت‌ها به ساکنین خیلی وارد نشده است بلکه خسارت به زیرساخت‌های اقتصادی بیشتر وارد شده است.

وی اضافه کرد: در پروسه چند روزه ۳۰ میلیارد برای تجهیزات لرستان اختصاص داده شده ولی حجم خسارت قابل مقایسه با این رقم نیست.

استاندار لرستان با اشاره به پروژه‌های عمرانی، افزود: با سازوکاری که در نظر گرفته شده حداقل در هفته دولت اطلاع‌رسانی خوبی در راستای پروژه‌های عمرانی به عمل خواهد آمد.

زیویار بیان کرد: گرفتن تسهیلات از ماده ۵۶ استارت آن زده خواهد شد برای بیمارستان نیایش که قریب ۵۰ میلیارد تومان در اختیار این مجموعه قرار داده شده است.

وی ادامه داد: با توجه به مصوبه رئیس‌جمهور به استان نزدیک به ۲۷۰ میلیارد تومان طبق ماده ۵۶ در آینده نزدیک به این پروژه‌ها شبیه بیمارستان نیایش، بیمارستان رازی در کوهدشت، چهارخطه پلدختر-خرم آباد در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا