فارس- سردبیر

تخفیف 20 الی 25 درصدی زمین به شرکت های دانش بنیان در منطقه ویژه اقتصادی شیراز

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز خبر داد:

به گزارش بازار کار فارس و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، نادر طیبی در جلسه کمیسیون تخصصی انرژی، محیط زیست، صنایع پالایشی و پتروشیمی این اتاق که با موضوع معرفی مرکز نوآوری و فناوری صنعت گاز شرکت گاز استان فارس با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: توجه به طرح منطقه ویژه گاز در استان در راستای عملیاتی شدن طرح با همکاری میان شرکت ملی گاز، بخش خصوصی و متخصصان ، مشارکت منطقه ویژه اقتصادی و ورود مجموعه های تخصصی در راستای کمک به ارائه خدمات هرچه بهتر به فعالان حوزه نفت و گاز برای استان و کشور بسیار مثبت و تاثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: توافق ها و تفاهم نامه های پیشین طرح منطقه ویژه گاز جهت کمک و برطرف شدن نیازهای ویژه در حوزه گاز و مزایایی از جمله شناخت و اتصال فعالین حوزه گاز در سطح استان می باشند.

طیبی اظهارداشت: همچنین توجه به شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه انرژی به خصوص در زمینه گاز با توجه به اهمیت و کاربردی بودن این شرکت ها، لزوم حضور شرکت ها در کنار صنایع بزرگ در استان ضروری است.

وی اضافه کرد: بر اساس نیاز و ضرورت توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان و فناور در استان تفاهم نامه ای جهت پیشبرد منطقه ویژه انرژی گاز انجام شود تا حل مشکل و ارائه راهکار از سمت شرکت های دانش بنیان و فناور به خوبی اتفاق افتد.

او ادامه داد: به منظور توسعه و گسترش فعالیت های شرکتهای دانش بنیان که مرحله رشد اولیه را طی کرده اند، منطقه ویژه اقتصادی مشوق ها و تسهیلاتی جهت حمایت از این شرکت های فناور در نظر دارد.

طیبی عنوان داشت: در راستای هماهنگی و پیشبرد موضوع مرکز نوآوری و فناوری صنعت گاز شرکت گاز استان فارس دفتر مشترک جهت برگزاری جلسات ماهیانه تشکیل شود.

طیبی، در خصوص موضوع نیروگاه های خودتامین که از گاز استفاده کرده و تامین برق می کنند، انشعاب گاز جهت واحد های صنعتی منطقه ویژه که در حال حاضر نیازمند این انرژی و شرایط جهت استفاده از برق تولید شده نیروگاه های خودتامین و اختصاص برق تولیدی به صنعتگران نیز مواردی را ارائه کرد.

در ادامه این جلسه علی اکبر میدانشاهی مدیرعامل شرکت ملی گاز استان فارس نیز گفت: اهداف تاسیس مرکز نوآوری و فناوری صنعت گاز شرکت گاز استان فارس را دستیابی به فناوری های پیشرفته در حوزه نفت و گاز ، تغییر نگاه به نفت و گاز و درآمدهای حاصل از فروش آنها، افزایش بهره وری در حوزه های مختلف صنعت نفت و گاز در جهت رشد تولید ناخالص ملی است.

وی افزود: هم اکنون بخش قابل توجهی از ظرفیت های پارک های فناوری مورد استفاده قرار نگرفته است و تنها با همکاری بیشتر صنایع و شتاب دهنده های استانی است که می توان روند رو به رشد این شرکت ها را توسعه داد.

میدانشاهی بیان کرد: بر اساس نیاز و ضرورت توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان و فناور در استان تفاهم نامه ای جهت پیشبرد منطقه ویژه انرژی گاز انجام شود تا حل مشکل و ارائه راهکار از سمت شرکت های دانش بنیان و فناور به خوبی اتفاق افتد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا