کردستانکردستان- سردبیر

صدور ۱۷ مجوز بی‌نام سرمایه‌گذاری در کردستان

استاندار کردستان گفت: به منظور تسریع در سرمایه‌گذاری، ۱۷ مجوز بی‌نام برای سرمایه‌گذاران در استان صادر و آماده شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا به حمایت ویژه دولت و مدیریت عالی استان از سرمایه‌گذاران در کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: به منظور سرعت بخشیدن و تسهیل امور سرمایه‌گذاری، ۱۷ مجوز بی‌نام سرمایه‌گذاری صادر شده که در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.
وی نقش سرمایه‌گذاری در رشد و توسعه کردستان را مهم ارزیابی کرد و گفت: شرایط استان برای هرگونه سرمایه‌گذاری مطابق با استاندارد‌های تدوین شده، آماده بوده و از فعالیت قانونی سرمایه‌گذاران در کردستان حمایت همه‌جانبه‌ای خواهیم کرد.
استاندار کردستان با بیان اینکه امنیت سرمایه‌گذاران در استان تضمین می‌شود، گفت: اولویت دستگاه‌های اجرایی باید حمایت از سرمایه‌گذاری باشد و همه مدیران استانی از سختگیری‌های بی‌مورد و پروسه طولانی اداری در صدور مجوز‌ها خودداری کنند.
وی با ذکر اینکه جلب و حمایت از سرمایه‌گذار را وظیفه ذاتی خود دانسته و در این راستا رایزنی‌های زیادی با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ویژه سرمایه‌گذاری در استان انجام و منتج به نتیجه شده است، افزود: دولت نگاه ویژه‌ای به توسعه کردستان دارد و این امر در سفر اخیر رئیس‌جمهور به استان با تخصیص اعتبارات به حوزه‌های مختلف، نمود عینی پیدا کرد.
زارعی‌کوشا به مهمترین اقدامات در دست اجرا در استان کردستان اشاره کرد و یادآور شد: راه‌آهن همدان-سنندج، فرودگاه سقز و اتمام سایر پروژه‌های نیمه‌تمام به عنوان طرح‌های محرکه استان در دست اجراست که با تخصیص و جذب اعتبارات و پیگیری‌های مستمر، امیدواریم بزودی تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا