فارس- سردبیر

رسوب زدایی صنایع مادر در شرکت دانش‌بنیان بومی‌محور

یک شرکت دانش بنیان در شیراز موفق شد با فناوری‌های نوین ، انواع مواد رسوب‌زدای صنایع مادر را تولید و روانه بازار کند.

به گزارش بازار کار فارس به نقل از  خبرگزاری فارس از شیراز، مدیرعامل شرکت دانش بنیان آبریزان گفت: تا قبل از تولید این محصول کارخانه‌های کشور مجبور به خرید آن از یک شرکت آمریکایی و 2 شرکت اروپایی بودند.

شعله افزود: با توجه به تحریم‌ها علیه کشورمان ، تهیه مواد رسوب زدا که نقش بسیار حیاتی در کارخانه‌ها و تولید آن دارد با مشکل روبرو شده بود ، بنابراین متخصصان شرکت دانش بنیان بر آن شدند تا این محصول را طراحی و تولید کنند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان آبریزان گفت: با تلاش محققان و متخصصان انواع رسوب زدا به نام میترا تولید شد و مورد استقبال کارخانه‌های داخلی قرار گرفت

و‌ی با اشاره به مزایای این محصول افزود: اسیدی نبودن این محصول، مهم‌ترین مزیت آن نسبت به نمونه خارجی است که خوردگی را در زمان رسوب برداری به صفر می رساند .

شعله اظهار داشت : کاهش ۵۰ درصدی قیمت نسبت به نمونه خارجی‌، سازگاری با محیط زیست ، تولید انبوه و برطرف کردن نیاز ۵۰ درصدی صنایع کشور از دیگر ویژگی‌های این محصول بومی سازی شده است.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: این شرکت روزانه ۲۰۰ هزار لیتر انواع رسوب زدا تولید و به کارخانه‌های بزرگ کشور ارسال می‌کند.

وی افزود: با توجه به کیفیت این محصول زمینه صادرات آن به کشور‌های مختلف از جمله کشور ایتالیا ایجاد شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا