آموزش عالیآموزش های مهارتی و تخصصیآموزش و مهارتاقتصادی و بازار سرمایهپارک های علم و فناوریپیشنهاد سردبیرشرکتهای دانش بنیانلرستانلرستان- سردبیرمراکز رشد

رئیس بنیاد علمی نخبگان لرستان: تریبت نشدن فارغ‌التحصیلان دانشگاهی متناسب با بازار کار چالشی اساسی است

رئیس بنیاد علمی نخبگان لرستان گفت: تریبت نشدن فارغ‌التحصیلان دانشگاهی متناسب با بازار کار چالشی اساسی است.

دکتر حمزه امیری در گفت‌وگو با بازار کار لرستان، اظهار کرد: برای توانمندسازی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و دانشجویان سال آخر، کاری مشترک را با جهاد دانشگاهی لرستان آغاز کردیم.

وی اضافه کرد: این طرح پیشنهاد بنیاد علمی نخبگان بوده که مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته است.

رئیس بنیاد علمی نخبگان لرستان گفت: براین اساس قرار شد که طرح توفا را برای اجرا به کارگزار دهند تا با نظارت بنیاد به بازار کار جامعه هدف کمک شود و در این راستا جهاد دانشگاهی و مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان به عنوان مجری انجام کار تعیین شدند.

امیری افزود: توانمندسازی دانشجویان سال آخر و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در هفت زیرشاخه شامل همه گرایش‌های علوم انسانی، علوم پزشکی، فنی و مهندسی، کشاورزی و … هستند.

وی با بیان اینکه یکی از مسائلی که در سیستم آموزش عالی کشور با آن مواجه هستیم این است که فارغ‌التحصیلان متناسب با بازار کار تربیت نمی‌شوند، عنوان کرد: بیشتر در مباحث تئوریک قوی بوده و متاسفانه در جنبه‌های علمی و مناسبات در بازار ضعیف هستند.

رئیس بنیاد علمی نخبگان لرستان هدف از اجرای طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی (توفا) این است افراد در رشته ‌تخصصی خود توانمند می‌شوند، گفت: در طرح توفا دوره‌های آموزشی کارگاهی متناسب با رشته و نظام جدید فناوری و بازار کار در استان طراحی شده که افراد پس از گذراندن دوره‌های کارگاهی و کارورزی در شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد مستقر خواهند شد.

امیری اظهار کرد: خروجی طرح توفا این است که افرادی که ایده‌ای دارند اما سرگردان هستند جذب مراکز رشد شده و از ایده آنان حمایت می‌شود تا به نتیجه برسد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا