اقتصادی و بازار سرمایهزنجانزنجان- سردبیر

رئیس شورای ملی زیتون: تعامل با بخش خصوصی کمک بزرگی برای ایجاد اشتغال است

رئیس شورای ملی زیتون با بیان اینکه هیچ اقدامی برای توسعه باغات زیتون انجام نشده است، گفت: این اقدام باید از طریق وزرات نیرو انجام شود اما وزرات نیرو بیشتر در راستای توسعه کشت برنج در حرکت است.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار به نقل از موج‌رسا، مهدی عباسی  با اشاره به اینکه اگرچه هنوز فصل برداشت شروع نشده است اما برای اینکه بخواهیم ثبات قیمت را امسال شاهد باشیم نیاز است که یکسری تحرکات را انجام بدهیم، اظهارکرد: بخش عظیمی از این تحرکات باید از طریق بخش دولتی انجام شود و بخشی از آن نیز توسط بخش خصوصی صورت می‌گیرد.

وی افزود: دولت باید با بخش خصوصی تعامل ایجاد کند که این امر هیچ هزینه خاصی هم برای دولت ندارد؛ چراکه این تعامل فقط در راستای تسهیل در روند صدور مجوزها است و می‌تواند کمک بزرگی برای زیتون کاران شده و اشتغال پایدار ایجاد کند.

رئیس شورای ملی زیتون گفت: موضوع دوم در بحث سرمایه در گردش است که دولت در اختیار تولید کننده‌ها قرار بدهد.

وی با بیان اینکه امسال نسبت به سال‌های قبل افزایش تولید بسیار خوبی را داریم و تولید زیتون به ۳۰۰ هزار تن خواهد رسید، تصریح کرد: اگر یک مقدار در بحث تعیین زیرساخت‌ها دولت با بخش خصوصی همکاری بیشتری کنند قطعا این اتفاق خواهد افتاد و ضمن اینکه اعمال ممنوعیت واردات روغن زیتون نیز باید حتما انجام شود.

عباسی با اشاره به اینکه خوشبختانه موفق شدیم ۱۵ دستگاه برای واحد‌های روغن‌کشی از کشور ترکیه بگیریم، خاطرنشان کرد: باید ترکیه داشته‌هایش که مهمترین آن تنوع فراوری زیتون بود را به ایران انتقال دهد، چراکه ترکیه بیش از ۶۵ محصول فراوری از زیتون تولید می‌کند. اما در ایران محصول فراوری شده زیتون کمتر از ۱۰ مورد است به همین دلیل با رئیس شورای ملی زیتون ترکیه نشستی برگزار شد و در این نشست در خصوص تنوع تولید، انتقال ماشین‌آلات زیتون به ایران رایزنی‌هایی شد و قرار بر این شد تا این امر تسهیل شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا