اقتصادی و بازار سرمایهپارک های علم و فناوریدسته‌بندی نشدهسمنانسمنان- سردبیرشرکتهای دانش بنیاننوآوری و کارآفرینی

اولین گواهی‌نامه انطباق محصول دانش بنیان در استاندارد سمنان صادر شد

 مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت: اولین گواهینامه انطباق محصول دانش بنیان به وسیله این اداره کل طی بررسی نتایج آزمایش‌ها صادر شد.


به گزارش بازارکار به نقل از ایرنا عباس رستمی ابراز داشت: گواهینامه انطباق در خصوص فرایند” تولید کلسیم هیپو کلریت مبتنی بر تصفیه واحد پساب بر اساس انطباق با استاندارد GB/T ۱۰۶۶۶-۲۰۱۹ ” صادر شده است.
وی ادامه داد که طی جلسه ای با حضور اعضای کمیته علایم استاندارد استان سمنان با صدور اولین گواهینامه انطباق محصول دانش بنیان موافقت شد.
رستمی افزود : از همه صاحبان شرکت های دانش بنیان و فناورانه که از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک علم و فناوری مجوز فعالیت دریافت کردند و محصولات آنها دارای تاییدیه دانش بنیان است دعوت می‌شود برای دریافت گواهینامه استاندارد این محصولات به اداره کل استاندارد استان سمنان مراجعه کنند.
وی تصریح کرد: پس از بررسی مدارک و مستندات مربوطه و نتیجه آزمون و بازرسی، مطابقت با الزامات اعلام شده گواهینامه و یا پروانه دانش بنیان محصولات صادر می‌شود.
وی اضافه کرد: از جمله ویژگی‌های محصولات دانش بنیان این است که با فروش محصولات رونق اقتصادی کشور افزایش می‌یابد و در واقع این شیوه نامه اجرایی آمده است تا به تجاری سازی محصولات دانش بنیان کمک کند
مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت: امیدواریم با هم افزایی دستگاه‌های مرتبط ،شرکت‌های نوپا بتوانند ضمن ورود به بازارهای داخل، بازارهای بین المللی را نیز از دست ندهند.
به گزارش بازارکار به نقل از ایرنا، تا پایان سال ۱۴۰۰، فعالیت بالغ بر ۷۳ شرکت دانش بنیان و ۴۵۰ شرکت فناور در سطح استان سمنان به ثبت رسیده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا